Zobacz jak bawili się kibice i piłkarze Odry Opole [video]

"Trybuny" fetowały przez 90 minut meczu i długo po nim. To było prawdziwe piłkarskie święto z Odrą Opole. Mirosław Szozda
W sobotę Odra Opole pokonała Błękitnych Stargard 3-2 i zapewniła sobie awans do 1 ligi. Na stadionie przy ul. Oleskiej trwało świętowanie, a po ostatnim gwizdku zapanowała prawdziwa euforia. Zobacz jak bawili się kibice na trybunach i piłkarze w szatni.

Po ośmiu latach przerwy jedenastka z Opola znów zagra na zapleczu ekstraklasy. Awans stał się faktem już w sobotę, na cztery kolejki przed zakończeniem rywalizacji w 2 lidze. Jest wiele powodów do radości, gdyż jeszcze dwa lata temu Odra była w zaledwie 3 lidze. Zespół pod wodzą Jana Furlepy najpierw w znakomitym stylu sięgnął po miejsce w 2 lidze, a w niej jako beniaminek okazał się prawdziwą rewelacją. Do tej pory zanotował najwięcej zwycięstw, zdobył najwięcej goli, jest liderem i co najważniejsze już pełnoprawnym 1 ligowcem.

W kolejnym sezonie kibiców z Opola i nie tylko czekają jeszcze większe emocje, wszak Odra na tę chwilę będzie rywalizowała z takimi zespołami jak Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice, Ruch Chorzów, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, czy Stal Mielec.

Do sobotniego popołudnia warto wracać, więc przeżyjmy to jeszcze raz. Od początku meczu na Oleskiej była gorąca atmosfera i doskonały doping.

Kibice, których było ponad 2200, fetowali wygraną i awans, a przez Opole niosło się ich "Awans jest nasz" oraz "1 liga, 1 liga, OKS"

Piłkarze świętowali wraz z kibicami, ale także w szatni, gdzie tańczyli i śpiewali, niczym reprezentacja Polski pod przewodnictwem Kamila Grosickiego.