Zobacz, jak wyglądał magazyn w Kluczborku po wielkim pożarze. 3,5 miliona zł poszło z dymem

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Zdjęcia z pogorzeliska w magazynie w Kluczborku
Zdjęcia z pogorzeliska w magazynie w Kluczborku OSP Biadacz
W wyniku pożaru zawaliła się ściana, ogień udało się zgasić dopiero po 24 godzinach, a w magazynie spłonął towar wart kilka milionów zł.

Strażacy z OSP Biadacz, którzy uczestniczyli przed tygodniem w największej akcji gaśniczej w Kluczborku, opublikowali w internecie zdjęcia z pogorzeliska. Widać na nich, jak wielkie spustoszenie zrobił ogień.

Pożar w magazynie przy ul. Sienkiewicza w Kluczborku, na terenie byłego Mix-Paszu, wybuchł w ubiegły czwartek (5 kwietnia).

Z ogniem walczyło w sumie 118 strażaków z 35 zastępów!

Na miejsce sukcesywnie ściągnięto wszystkie dostępne jednostki strażackie, nie tylko z powiatu kluczborskiego, ale i z sąsiednich powiatów: oleskiego i namysłowskiego.

W gaszeniu wielkiego pożaru brali udział strażacy z: JRG Kluczbork, JRG Namysłów, OSP Kuniów, OSP Biadacz, OSP Wołczyn, OSP Byczyna, OSP Jasienie, OSP Bogacica, OSP Borkowice, OSP Chudoba i OSP Kujakowice Dolne. Dodatkowo strażaków wsparła jednostka z Kędzierzyna-Koźla z kontenerem do ochrony dróg oddechowych oraz grupa operacyjna z komendy wojewódzkiej PSP z Opola.

Działania gaśnicze zakończono dopiero w piątek po godz. 15.00, czyli cała akcja trwała 24 godziny.

Spłonął niemal cały magazyn od podłogi po sufit wyładowany meblami, akcesoriami meblowymi i tworzywami sztucznymi sprowadzonymi z Azji.

W trakcie pożaru zawaliła się ściana szczytowa oraz część dachu.

W sumie straty sięgają 3,5 miliona zł. 3 mln zł to wartość towarów, które spaliły się w magazynie. Kolejne pół miliona zł to wartość zniszczonych przez ogień budynków magazynowych - informuje mł. bryg. Maciej Kochanowski, rzecznik Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

Wielki pożar magazynu w Kluczborku

Pożar magazynu w Kluczborku. Ogień spowodował straty w wysok...

Jednocześnie obliczono, że strażacy uratowali majątek o wartości 2,14 mln zł. To przede wszystkim wartość sąsiadujących magazynów i zgromadzonego w nich towaru.

Teren byłego Mix-Paszu ma w sumie 44 ary między ul. Sienkiewicza i Kołłątaja. Stoją na nim 4 magazyny, wynajmowane przez prywatnych przedsiębiorców. W czwartkowym pożarze spłonął jeden z tych magazynów o powierzchni prawie 3500 metrów kwadratowych.

Nie wiadomo ciągle, co było przyczyną pożaru.

Jedną z hipotez, jaka jest badana, jest związek powstania pożaru z pracami prowadzonymi na dachu magazyny.

Przyczyny pożaru zbada jednak ostatecznie policja przy pomocy biegłego z zakresu pożarnictwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska