Zobacz relację z I FORUM ROLNICZE. Spotkaliśmy się w internecie!

Artykuł sponsorowany FORUM ROLNICZE
Rozmawialiśmy m.in. o sposobach radzenia sobie z suszą, nowoczesnym nawożeniu oraz alternatywnych formach nawadniania pól uprawnych. Jeżeli nie śledziłeś na żywo naszej transmisji, teraz możesz zobaczyć jej zapis.

Zapis Forum Rolniczego:

Z dumą przedstawiamy Wam zapis pierwszego FORUM ROLNICZE Nowej Trybuny Opolskiej. Razem z zaproszonymi ekspertami rozmawialiśmy o wyzwaniach, problemach i nadziejach branży agro. Partnerem forum była Izba Rolnicza w Opolu.

- W ostatnim czasie wiele w rolnictwie się dzieje. Merytoryczna rozmowa, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń mają ogromne znaczenie - mówi Justyna Duchnowska, dyrektor marketingu Nowej Trybuny Opolskiej. - Rozpoczynamy więc cykl spotkań i wymiany doświadczeń opolskich rolników, które miejmy nadzieję już niedługo będziemy mogli organizować stacjonarnie - dodaje.

Z Markiem Froelichem, prezesem Izby Rolniczej z Opola rozmawiamy o kondycji, problemach i perspektywach dla opolskich rolników. Mroźna i śnieżna tegoroczna zima jest dobrym prognostykiem dla rolnictwa borykającego się z brakiem wody, ale zapewne nie rozwiąże problemów wynikających z hydrologicznej suszy. Karol Rudolf ze Studni Opole opowiedział o alternatywnych formach nawadniania pól. Coraz większą rolę w nawożeniu azotowym roślin odgrywają stabilizatory azotu. Teresa Stańczyk z Agra Polska omówiła inhibitory w rolnictwie. Jak zwiększyć żyzność gleby, a tym samym plony. Jak wyprodukować zdrową żywność? Dr Marcin Markowicz z Top Farms Głubczyce przedstawił sposoby na żyzną glebę i wysokie plony.
W trakcie forum zaprezentowaliśmy również laureatów plebiscytu "Mistrzowie Agro"..

PROGRAM FORUM ROLNICZEGO
start o godz. 12.00
  • Z Markiem Froelich, prezesem Izby Rolniczej w Opolu, porozmawiamy o sposobach radzenia sobie z suszą w opolskim rolnictwie.

  • Tematem kolejnej prelekcji będą inhibitory w rolnictwie. O nowoczesnym i efektywnym nawożeniu opowie Teresa Stańczyk, zastępca prezesa firmy AGRA Polska Sp. z o.o.

  • Porozmawiamy także o alternatywnych formach nawadniania pól uprawnych i plantacji. Spotkanie poprowadzi Karol Rudolf z firmy Studnie Opole.

  • Dr Marcin Markowicz z Top Farms opowie o biologizacji jako sposobie na bardziej żyzną glebę i walkę ze skutkami suszy.

Partner Forum Rolniczego:

__________

Sponsorzy Forum Rolniczego:

__________

Informacji o Forum Rolniczym udziela:
Beata Ciućka
tel. 502 326 072
e-mail: bciucka@nto.pl

Regulamin Forum

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska