Żołnierze z Opola zdominowali ekstremalny bieg

Artur  Janowski
Artur Janowski
Magdalena Wawrzyniak.
Magdalena Wawrzyniak. Archiwum prywatne
Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej triumfowali w Pogromie Wichra. Trasa tego nietypowego biegu prowadzi m.in. przez błota i zarośla.

Żołnierze mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę, ale nie długość była najważniejsza. Trasa biegu prowadziła przez lasy, bagna, zarośla oraz przeszkody zbudowane przez głównego organizatora biegu młodszego chorążego rezerwy Sławomira Wiatra.

Dodatkowym utrudnieniem był tzw. "cukierek Wichra" o wadze odpowiednio 4 kilogramów dla pań i 5 kilogramów dla panów. Warunkiem ukończenia biegu było zameldowanie się na mecie z tzw. cukierkiem, który można było nieść wyłącznie w ręku,

W biegu w Oleśnicy wzięło udział 181 uczestników. Wśród kobiet triumfowała podporucznik Magdalena Wawrzyniak z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, a drugie miejsce zajęła jej koleżanka z jednostki, podporucznik Maria Danek.

- Było trudniej niż w poprzednim roku - przyznaje pani Magda. - "Cukierek" mocniej mi ciążył, ale być może dlatego, że do biegu nie przygotowywałam się, tylko podeszłam do niego marszu. Trasa była trochę zmodyfikowana, a ze zwycięstwa cieszę się podwójnie, bo nasz żołnierz wygrał też kategorii mężczyzn.

Szeregowiec Grzegorz Penc wygrał, na mecie miał kilkanaście sekund przewagi. W sumie ekstremalny bieg ukończyło jeszcze trzech opolskich logistyków.