Zwycięstwo szczypiornistów OSiR-u Komprachcice

Tomasz Marcyniuk zdobył najwięcej bramek dla zespołu z Komprachcic.
Tomasz Marcyniuk zdobył najwięcej bramek dla zespołu z Komprachcic. Sławomir Jakubowski
Podopieczni trenera Bartłomieja Jasiówki pokonali w meczu II ligi na wyjeździe zajmującą ostatnią lokatę w tabeli ekipę Dziewiątki Legnica 28-26.

Zespół z Komprachcic ma bardzo dobry początek drugiej rundy rozgrywek. Po remisie z ASPR-em Zawadzkie i zwycięstwie z Orlikiem Brzeg nasi zawodnicy zdobyli kolejne dwa punkty.

- Powtarzaliśmy sobie stale przed meczem, że kluczem do zwycięstwa będzie utrzymanie odpowiedniej koncentracji - mówił trener OSiR-u Bartłomiej Jasiówka. - Był moment, w którym graliśmy nieco słabiej, ale to spotkanie było pod naszą kontrolą.

Ten gorszy fragment przydarzył się szczypiornistom z Komprachcic w końcówce pierwszej odsłony. W 24. min prowadzili oni 13-9, ale na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 15-15.
W drugiej połowie dzięki dobrej grze w defensywie OSiR budował przewagę. W 50. min było 25-20 dla naszych zawodników, a na dwie minuty przed końcem 28-24. Ostatnie minuty należały do gospodarzy, ale ich strata była zbyt duża, by mogli myśleć o zdobyciu choćby punktu.

W tabeli OSiR po 14 kolejkach w stawce 12 drużyn zajmuje 8. lokatę z dorobkiem 11 punktów.

Dziewiątka Legnica - OSiR Komprachcice 26-28 (15-15)
OSiR: Oleksyn, Żytyński, Jarosz - K. Juros 6, Tracz, J. Bus 1, Ungier 7, Cichoń 2, T. Juros 1, R. Bus 2, Marcyniuk 9. Trener Bartłomiej Jasiówka.