1 liga futsalu. Niewykorzystana szansa Odry Opole

Piłkarze Odry nie dali rady w pełni usatysfakcjonować siebie i swoich kibiców.
Piłkarze Odry nie dali rady w pełni usatysfakcjonować siebie i swoich kibiców. Sławomir Jakubowski
Odra Opole tylko zremisowała u siebie z Ekomem Nowiny 1-1 w zaległym spotkaniu 15. kolejki.

Takie rozstrzygnięcie stanowiło dla naszej drużyny ogromny niedosyt z dwóch powodów. Po pierwsze, każde zwycięstwo dawałoby jej awans na pierwsze miejsce w tabeli. Po drugie, drużyna z Nowin przed rozpoczęciem meczu miała w dorobku tylko osiem punktów i zajmowała odległe, dziesiąte miejsce w stawce.

Faworyt starcia był więc tylko jeden - Odra. Potwierdzał to już przebieg pierwszej połowy, jednakże przewaga optyczna opolan nie została wtedy udokumentowana żadną zdobyczą bramkową. Najbliżej szczęścia byli przed przerwą Stefan Karnatowski i Michał Bienias, ale obaj trafili piłką w słupek.

Gospodarze w końcu dopięli swego w 33. minucie. Wówczas to, po przejęciu piłki, celnie przymierzył Ukrainiec Igor Babanskyh. Gracze z Opola cieszyli się jednak z prowadzenia bardzo krótko, bo tylko 30 sekund. Na wyrównujące trafienie Macieja Ponikowskiego futsaliści Odry nie byli już w stanie skutecznie odpowiedzieć.

Odra Opole - Ekom Nowiny 1-1 (0-0)
Bramki:1-0 Babanskyh - 33., 1-1 Ponikowski - 33.
Odra: Groszak - Nowosielski, Riemann, Bienias, Meryk - Babanskyh, Boczarski, Karnatowski, Rabanda, Nesterów, Krok, Dora. Trener Tomasz Ciastko.
Ekom: Machlowski - Ponikowski, Karczewski, Przeniosło, Lekki - Musiał, Chatys, P. Szymonek, Dorowski, R. Szymonek, Porębski, Cyranowski. Trener Miłosz Kocot.