1 liga futsalu. Popisowy finisz Berlandu Komprachcice, Odra Opole i Gredar Brzeg poniżej oczekiwań

Piłkarze Berlandu mieli się z czego cieszyć po ostatnim meczu w sezonie. Wręcz rozgromili w nim wyżej notowanego rywala. Na zdjęciu: Michał Zboch. Sławomir Jakubowski
Spośród trzech naszych ekip tylko zespół z Komprachcic świętował sukces w ostatniej, 22. kolejce.

Dzięki zdemolowaniu tyszan, futsaliści Berlandu dali sobie szansę, by zostać najlepszą drużyną z Opolszczyzny na zapleczu ekstraklasy (grupa południowa). Co prawda starcie z GKS-em zaczęli od straconego gola, ale błyskawicznie się ocknęli i udowodnili, że w końcówce sezonu złapali wręcz wyborną formę.

Pomiędzy 9. a 18. minutą gracze z Komprachcic zdobyli aż sześć goli, podczas gdy ich rywale w tym samym czasie trafili do bramki tylko raz. Przed przerwą dwukrotnie dla Berlandu strzelił Sapa, a po razie ta sztuka udała się Mateuszowi Mice, Rafałowi Gawinowi, Patrykowi Kilianowi oraz Michałowi Zbochowi.

Druga połowa również bezapelacyjnie należała do naszego zespołu, który wygrał ją 5-1. W niej hat-tricka skompletował Gawin. Swoją drugą bramkę dołożył także Mika, a na liście strzelców zapisali się ponadto Remigiusz Lachowicz i Roman Szwed.

Berland nie zostałby jednak najlepszą ekipą z regionu w 1 lidze, gdyby w Rzeszowie nie potknęła się Odra Opole. A na półmetku jej starcia z Heiro nic nie wskazywało na to, by opolanie mieli zgubić punkty. Po dwóch golach Stefana Karnatowskiego prowadzili bowiem 2-0. Na Podkarpacie pojechali jednak wąskim składem, co wywarło wpływ na ich postawę w drugiej odsłonie. Gola na 2-2 stracili na półtorej minuty przed ostatnim gwizdkiem.

W zaledwie 6-osobowym zestawieniu ostatni mecz w sezonie zagrała z kolei ekipa Gredaru Brzeg. Choć nasi zawodnicy walczyli z całych sił, nie dali rady GSF-owi Gliwice, przegrywając 0-5.

- Zagraliśmy na totalnym luzie i do 15. minuty, kiedy straciliśmy pierwszego gola, wyglądało to całkiem nieźle - mówił Artur Adasik, trener brzeżan. - Potem jednak rywale zdominowali nas fizycznie, ponieważ mieli trzy „czwórki” i dzięki temu cały czas mogli zakładać pressing.

Berland Komprachcice- GKS Tychy 11-3 (6-2)
Bramki dla Berlandu: Gawin (trzy), Sapa, Mika (po dwie), Kilian, Lachowicz, Szwed, Zboch
Berland: Burduja (Korzonek) - Szwed, Mika, Sapa, Gibała - Lachowicz, Olejnik, Wedler, Przywara, Gawin, Kilian, Zboch. Trener Dariusz Lubczyński.

Heiro Rzeszów - Odra Opole 2-2 (0-2)
Bramki dla Odry: Karnatowski (dwie)
Odra: Groszak - Nowosielski, Babanskyh, Nesterów, Osuchowski - Karnatowski, Krok. Trener Tomasz Ciastko.

GSF Gliwice - Gredar Brzeg 5-0 (2-0)
Gredar: Sikorski - Fabijaniak, Słonina, Ożóg, Adasik - Dykus. Trener Artur Adasik.