sportowy24
    1 liga piłki ręcznej. ASPR Zawadzkie poniosła klęską po...

1 liga piłki ręcznej. ASPR Zawadzkie poniosła klęską po przerwie i wysoko przegrała z Forzą Wrocław

Nowa Trybuna Opolska

Fatalna druga połowa sprawiła, że ASPR Zawadzkie uległa we Wrocławiu Forzie różnicą aż jedenastu goli.
    ASPR Zawadzkie czeka w tym sezonie niełatwa walka o uniknięcie spadku.

ASPR Zawadzkie czeka w tym sezonie niełatwa walka o uniknięcie spadku. ©Oliwer Kubus

Dla zespołu z Zawadzkiego był to pierwszy ligowy występ w drugiej rundzie, ponieważ jego mecz 12. kolejki z MKS-em Wieluń został przełożony na niedzielę 10 marca. Wspomnienia z rywalizacji w stolicy Dolnego Śląska gracze ASPR-u będą mieć marne.

Przebieg pierwszej połowy jednak wcale jeszcze nie zwiastował tego, co miało nastąpić później. A już szczególnie początkowy kwadrans meczu, który to nasza drużyna wygrała 8:5. W tamtym okresie jej gra była bardzo wszechstronna, ponieważ gole zdobyło aż sześciu różnych zawodników.

Jednak o tym, co stało się później, zawadczanie powinni jak najszybciej zapomnieć. Ich kłopoty zaczęły się już przed przerwą, właśnie gdy wygrywali 8:5. Od tego momentu stracili bowiem aż sześć goli bramek z rzędu. Potem było już tylko gorzej.

Z wyjątkiem początku drugiej połowy, kiedy to ASPR wyrównała na 14:14. Ale od stanu 16:15 dla Forzy po raz kolejny zanotowała ona katastrofalny przestój, znów tracąc sześć goli z kolei. Ta sytuacja już kompletnie odebrała ekipie z Zawadzkiego nadzieję na sukces. O jej fatalnej grze po przerwie najlepiej świadczy fakt, że trafiła wtedy do bramki rywala zaledwie siedem razy.

Porażka ta kosztowała ASPR spadek z 10. na 11. miejsce, oznaczające spadek do 2 ligi. W klubie zdecydowanie mają więc nad czym myśleć.

Forza Wrocław - ASPR Zawadzkie 30-19 (14-12)
    ASPR: Skrzypczyk, Zając - Krygowski 5, Wacławczyk 3, Hentschel 2, Migała 2,Ścigaj 2, Zagórowicz 2, Damas 1, Danysz 1, Kubillas 1, Gajda, Mięsopust, Przybysz, Smyk, Witkowski.