1 liga piłki ręcznej. Olimp Grodków nie miał szans w starciu z Ostrovią Ostrów Wielkpolski

Położenie Olimpu Grodków w tabeli nadal jest bardzo nieciekawe.
Położenie Olimpu Grodków w tabeli nadal jest bardzo nieciekawe. Damian Kapinos
Olimp Grodków przegrał u siebie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 18:26 w meczu 17. kolejki 1 ligi (grupa B).

Początek spotkania nie zapowiadał jednak tego, że grodkowianie polegną aż tak wyraźnie. Pierwsze fragmenty rywalizacji należały wręcz do nich. Przede wszystkim dzięki dwóm trafieniom Janusza Wandzela i Sebastiana Kolanki, w 12. minucie Olimp wygrywał już 6:3. Od tego momentu zaczęły się jednak jego poważne problemy ...

Mowa tu przede wszystkim o grze w ataku. Najlepiej świadczy o tym fakt, że do półmetka rywalizacji zdobyli oni ... tylko jednego gola (Maciej Maciejewski trafił w 29. minucie). Gospodarze jednak również nieźle spisywali się w obronie, dzięki czemu na przerwę schodzili przegrywając tylko 7:9.

Druga połowa była już jednak w ich wykonaniu katastrofalna. Nadal fatalnie prezentowali się w ofensywie, ale tym razem ostrowianie nie byli już dla nich tak litościwi. Na kwadrans przed końcem Ostrovia prowadziła 17:9 i stało się jasne, że krzywda w tym spotkaniu już się nie stanie.

Olimp Grodków - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 18:26 (7:9)
Olimp: Dytko, Zając - Wandzel 4, P. Rogaczewski 3, Kolanko 2, Maciejewski 2, Niewiadomski 2, K. Rogaczewski 2, Garncarz 1, Hertel 1, Stępień 1, Juros, Nowak, Prokop, Wiśniowiecki.
Kary: Olimp - 10 min., Ostrovia - 6 min.