1 liga siatkarzy. Mickiewicz Kluczbork wygrał za trzy punkty i jest tuż za podium

Siatkarze Mickiewicza wygrali w Kluczborku za trzy punkty.
Siatkarze Mickiewicza wygrali w Kluczborku za trzy punkty. Oliwer Kubus
Zrehabilitowali się w pewien sposób za niedzielną porażkę w trzech setach we Wrocławiu siatkarze Mickiewicza Kluczbork. W takim samym stosunku wygrali bowiem u siebie w środę.

O ile wtedy jednak przegrali z Gwardią czyli niejako z zespołem na swoim poziomie, o tyle teraz ograli outsidera zmagań z SMS-u Spała. Tak czy inaczej dzięki temu triumfowi przegonili w tabeli swojego ostatniego pogromcę i są teraz tuż za podium tabeli. Trzeba jednak pamiętać, iż mają mecz więcej od reszty drużyn, albowiem spotkanie z ekipą spod Łodzi zostało rozegrane awansem z 21. kolejki.

Warto zauważyć również, iż choć podopieczni Mariusza Łysiaka zakończyli spotkanie w trzech partiach, to jednak za nimi niełatwe zadanie. Szczególnie w inauguracyjnej odsłonie, którą wygrali dopiero na przewagi. Lekko nie było także w trzeciej odsłonie, gdzie zwyciężyli minimalną różnicą. Bez większych kłopotów triumfowali jedynie w secie numer dwa. Tymczasem MVP wybrano Władysława Łoszakowa.

W pojedynek ten co prawda lepiej weszli kluczborczanie, ale goście długo nie chcieli odpuścić. Aż tak mniej więcej do połowy tej odsłony, gdy mieliśmy remis po 11. Wówczas to siatkarze Mickiewicza zaczęli budować swoją przewagę. Gdy było już 19:14 wydawało się, że już nic złego im się nie stanie. Rywale nie zamierzali jednak odpuszczać i stopniowo, aczkolwiek sukcesywnie zaczęli odrabiać straty, aż tablica pokazała, iż obie drużyny mają na koncie po 23 „oczka”. Wtedy to jednak bardziej doświadczeni miejscowi zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli po walce na przewagi.

Set numer dwa przez długi czas to powtórka z rozrywki z poprzedniej odsłony. Tym razem jednak nasi siatkarze odskoczyli przy stanie 13:13 i już nie pozwolili się „dogonić”. Po tym gdy świetnie na środku spisywał się Łoszakow zbudowali sobie cztery punkty przewagi i potem już kontrolowali przebieg wydarzeń.

Początek trzeciej części to dobra postawa przyjmujących Mickiewicza: Dawida Bułkowskiego i Artura Pasińskiego. Co z tego jednak skoro ich koledzy już tak dobrze się prezentowali. W dodatku goście prezentowali się coraz lepiej i wynik oscylował wokół remisu. Od po 10, po 20:20. Na szczęście znowu to nasi gracze, tak ja w secie pierwszym, okazali się większą odpornością psychiczną i znowu zwyciężyli przewagą dwóch piłek.

Mickiewicz Kluczbork - SMS PZPS Spała 3:0 (26:24, 25:20, 25:23)