1 liga siatkówki kobiet. Niewykle przekonujące zwycięstwo Uni Opole nad Częstochowianką Częstochowa

Siatkarki Uni Opole z kolejki na kolejkę prezentują coraz lepszą dyspozycję. To znajduje odzwierciedlenie w tabeli 1 ligi. Wiktor Gumiński
Niezwykle przekonujące zwycięstwo odniosły w wyjazdowym meczu z Częstochowianką Częstochowa 1-ligowe siatkarki Uni Opole. Pod Jasną Górą opolanki zwyciężyły bez straty seta.

Podopieczne trenera Nicoli Vettiego od samego początku narzuciły częstochowiankom swoje warunki gry. Będący na fali zespół Uni dość szybko wypracował sobie w inauguracyjnym secie paropunktową zaliczkę, którą dzięki dobrej, konsekwentnej grze utrzymał do końca. Ekipa z Opola weszła w mecz od zwycięstwa 25:20.

W drugiej partii nasze siatkarki musiały się natomiast zdecydowanie mocniej napracować na odniesienie sukcesu. Co prawda przez długi czas to one posiadały inicjatywę, jednak nie była ona już tak wyraźna jak w pierwszej odsłonie. Co więcej,w końcówce to nawet drużyna Częstochowianki prowadziła 19:18, a potem 20:19. W najważniejszych momentach opolanki jednak nie pękły i pokazały, że na tą chwilę są po prostu lepszym zespołem. Mądrze rozegrana końcówka pozwoliła im triumfować 25:22.

Scenariusz trzeciego seta znacznie bardziej przypominał to, co działo się w pierwszej partii. Po raz kolejny bowiem zawodniczki Uni już na początku niejako „ustawiły” sobie przeciwnika, a potem tylko konsekwentnie szły po swoje. Zdobyte trzy punkty, przypieczętowane wygraną 25:18, pozwoliły opolskiemu zespołowi tuż po zakończeniu spotkania znaleźć się na pozycji lidera.

Częstochowianka Częstochowa - Uni Opole 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)
Uni: Makarowska, Stronias, Rybak, Sieradzka, Ciesiulewicz, Orzyłowska, Adamek (libero) oraz Borawska, Wąsik.