1 liga w sportach halowych. Podsumowanie występów naszych drużyn [22.01]

Siatkarze Mickiewicza wykonali duży krok w kierunku pozostania w Tauron 1 Lidze. Agata Brudzińska
Bardzo ważne, wyjazdowe zwycięstwo 3:1 nad AZS AGH Kraków zanotowali siatkarze Mickiewicza Kluczbork. Porażkę ponieśli natomiast tym razem koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej.

Dzięki tej wygranej zespół z Kluczborka, zajmujący obecnie 13. miejsce w tabeli, powiększył swoją przewagę nad strefą spadkową już do ośmiu punktów i dodatkowo zrównał się „oczkami” z wyprzedzającymi go Olimpią Sulęcin i Norwidem Częstochowa.

Kluczowy dla losów meczu w Krakowie był drugi set. Po porażce w pierwszej odsłonie 21:25, kluczborczanie po niezwykle zaciętej walce wygrali go na przewagi 27:25. To zbudowało ich na dalszą część spotkania, ponieważ dwie ostatnie odsłony wygrali już stosunkowo pewnie - w obu przypadkach 25:20.

Wyjazdu do Starogardu Gdańskiego nie będą z kolei miło wspominać koszykarze z Opola. Już do przerwy przegrywali oni z tamtejszym SKS-em 29:42. I choć trzecia oraz czwarta kwarta padły łupem Weegree AZS, nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. Miejscowi ostatecznie zwyciężyli 83:78.

AZS AGH Kraków – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (25:21, 25:27, 20:25, 20:25)
Mickiewicz: Prokopczuk, Bułkowski, Schmidt, Kupka, Pasiński, Mucha, Jaskuła (libero) oraz Siemiątkowski, Popik.

SKS Starogard Gdański – Weegree AZS Politechnika Opolska 83:78 (18:12, 24:17, 22:27, 19:22)
Weegree: Kaczmarzyk 18, Rutkowski 17, Kiwilsza 12, Krefft 11, Skiba 7, Jodłowski 6, Wilk 4, Kobel 3, Piszczatowski 0, Kapuściński 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani