Studia na 5 kierunkach - tych samych, co w PMWSZ - można podjąć od października na nowym uniwersyteckim wydziale:
- fizjoterapia (jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne),
- pielęgniarstwo (I stopień stacjonarne i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne),
- położnictwo (I stopień stacjonarne i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne),
- kosmetologia (I stopień stacjonarne i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne),
- dietetyka (I stopień. stacjonarne i niestacjonarne).
- Oferujemy kształcenie praktyczne, w którym nacisk kładziemy na dużą liczbę praktyk i zajęć praktycznych - mówi dr hab. Renata Szyguła, prof. PMWSZ w Opolu, wybrana 29 maja na rektora uczelni medycznej. - Proces dydaktyczny odbywa się w placówkach medycznych, dobrze wyposażonych pracowniach wydziałowych, w tym w innowacyjnym centrum symulacji medycznej. Zaawansowane technologiczne fantomy odwzorowują w nim wiernie rzeczywiste warunki pracy pielęgniarki czy położnej.
Prof. Szyguła podkreśla, że w programach studiów uwzględniono aktualne trendy i potrzeby regionu.
Studenci uzyskują zarówno wiedzę jak i szereg umiejętności praktycznych, które pozwolą im odnaleźć się na rynku pracy. Absolwenci potrafią samodzielnie rozwiązywać problemy, ale są przygotowani również do pracy w interdyscyplinarnych zespołach świadczących usługi zdrowotne - kontynuuje Renata Szyguła.
I zauważa, że zawody medyczne i okołomedyczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ perspektywy zatrudnienia w szeroko rozumianych placówkach medycznych czy kosmetologicznych są ogromne.
O wysokiej jakości kształcenia na kierunkach prowadzonych dotychczas przez PMWSZ w Opolu, która da podwaliny Wydziału Nauk o Zdrowiu, świadczą nagrody: w 2017 r. uczelnia zajęła I miejsce w Rankingu Reputacji Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Premium Brand 2017, w 2019 r. - zdobyła prestiżowy tytuł Symbolu Nowoczesnego Kształcenia 2019. W tym samym roku zajęła 3 miejsce wśród szkół zawodowych w Polsce w rankingu Perspektyw.
Dotychczasowy Wydział Fizjoterapii PMWSZ w Opolu może się pochwalić kategorią A w dyscyplinie nauki medyczne. - W kolejnej ocenie parametrycznej poddamy się ewaluacji w dyscyplinie nauki o zdrowiu - zapowiada prof. Szyguła.
Na wydziale zatrudnionych jest aktualnie około 120 stałych pracowników dydaktycznych. - Ale korzystamy również z wiedzy i doświadczenia zawodowego wysoko wykwalifikowanej kadry zatrudnionej w szpitalach, ośrodkach zdrowia, innych placówkach medycznych i okołomedycznych - zaznacza Renata Szyguła.
Pytana o kształt i obsadę najmłodszego wydziału Uniwersytetu Opolskiego, odpowiada, że jeszcze zbyt wcześnie na jej przedstawienie.
Wiadomo za to, że planowana jest kontynuacja projektu poświęconego pracy z pacjentem w sytuacji niestandardowej oraz programu kształcenia studentów z zakresu leczenia zachowawczego dysfunkcji mięśni dna miednicy. Są one realizowane w ramach konsorcjów uczelni polskich, włoskich, hiszpańskich, bułgarskich i czeskich.
Formalnie włączenie PMWSZ w Opolu do UO nastąpi 15 lipca 2020 roku.

Książka pod choinkę Targi Książki we Wrocławiu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?