19-letni opolanin ukradł kartę kredytową i zrobił zakupy

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia. Piotr P. przyznał się do winy.

Krok po kroku

Krok po kroku

1. W przypadku kradzieży karty bankomatowej/kredytowej lub jej zagubienia natychmiast powinniśmy skontaktować się z oddziałem banku, który wydał nam kartę.

2. Warto zanotować: numer telefonu, pod którym można zastrzec skradzioną kartę, jej nazwę, numer i datę ważności oraz oddział i numer rachunku.

3. Jeżeli nie mamy dostępu do telefonu lub danych o karcie, powinniśmy jak najszybciej pójść do dowolnego banku obsługującego ten typ karty. Pracownicy banku skontaktują się z wystawcą karty oraz udzielą pomocy przy wypełnieniu formularzy powodujących zastrzeżenie karty.

4. O kradzieży należy powiadomić policję.

5. Związek Banków Polskich udostępnił na stronie internetowej pod adresem www.zbp.pl/karty lub www.zbp.pl - zakładka "zastrzeż kartę" wyszukiwarkę numerów telefonów, gdzie zastrzec można karty płatnicze.

Policja ustaliła, że 28 kwietnia w jednym ze sklepów spożywczych w Opolu klient na ladzie pozostawił kartę kredytową, którą dokonywał zapłaty.

Sprzedawca Piotr P. schował kartę i już następnego dnia jej użył.

19-latek na koszt właściciela karty zrobił zakupy w trzech sklepach spożywczych na terenie Opola. Łącznie wydał 248 złotych.

Właściciel skradzionej karty zauważył, że ktoś dokonuje transakcji na jego koszt i natychmiast poinformował o tym fakcie policję.

Policjanci zatrzymali domniemanego sprawcę kradzieży. 19-letni Piotr P. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz przed sądem odpowie za kradzież karty kredytowej oraz trzy wyłudzenia.

Grozi mu do 8 lat więzienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska