2 liga koszykarzy. Bardzo ważna wygrana MKS-u Otmuchów

W meczu dwóch drużyn z dołu tabeli grupy D podopieczni trenera Marcina Łakisa pokonali u siebie ekipę Muszkieterów Nowa Sól, choć do przerwy przegrywali różnicą 14 punktów.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy, bo od dwóch celnych rzutów Patryka Garwola za trzy punkty i prowadzenia 6:0 po półtora minucie gry. Siedem kolejnych punktów zdobyli jednak goście. Pierwsza kwarta zakończyła się ich trzypunktowym prowadzeniem, ale w drugiej panowali już na parkiecie. Do przerwy prowadzili 47:33.

W trzeciej kwarcie MKS zdobył 10 punktów z rzędu. Po rzucie Wojciecha Kostka w 23. min było 43:47. Właśnie Kostek zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ten 23-letni zawodnik zwykle jest rezerwowym. W starciu z zespołem z Nowej Soli w pierwszej piątce zajął miejsce nieobecnego Artura Baryczy. Zagrał ponad 34 minuty i zdobył 14 punktów. To był jego najlepszy występ na parkietach 2 ligi.

Po dziesięciu punktach MKS-u, siedem kolejnych zdobyli przyjezdni. Pod koniec trzeciej kwarty udało się jednak doprowadzić do remisu po 58, a ostatnia należała już do otmuchowian.

Po tym zwycięstwie MKS awansował z przedostatniej 12. pozycji w tabeli grupy D rozgrywek 2 ligi na dającą utrzymanie 11. Po 18 rozegranych meczach ma na koncie 23 punkty. O jeden mniej ma 12. KKS Kalisz. Dorobek 22 "oczek" mają też Muszkieterowie Nowa Sól, ale oni rozegrali o dwa mecze więcej.

Po fazie zasadniczej dwa najsłabsze zespoły zagrają o utrzymanie w fazie play out.

MKS Otmuchów - Muszkieterowie Nowa Sól 84:74 (19:22, 14:25, 27:14, 24:13)
MKS: Gnatowicz 8 (1x3), Chorostecki 16, Garwol 27 (5x3), Kostek 14 (1x3), Wilk 4 - Kłuś 15 (3x3), Frącz, Lis, Pieszyński, Siołek. Trener Marcin Łakis.