2 liga koszykówki. Weegree AZS Politechnika Opole i Stal Brzeg wysoko wygrały swoje mecze. Przegrał tylko MKS Otmuchów

Jarosław Staśkiewicz
W niedzielę Michał Zygadło trzykrotnie trafił za 3 punkty, ale jego MKS przegrał z Sudetami Jelenia Góra. Sławomir Jakubowski
AZS Opole w hali Muszkieterów Nowa Sól zanotował trzycyfrowy wynik, bliska tego wyczynu była również brzeska Stal, która rozbiła Maximusa Kąty Wrocławskie.

W sobotę doskonała trzecia kwarta w wykonaniu graczy Dominika Tomczyka pozwoliła na wysokie zwycięstwo opolan w Nowej Soli. Akademicy już w pierwszej odsłonie mogli odskoczyć od rywali, bo szybko uzyskali ośmiopunktowe prowadzenie, ale gospodarze zdołali wyrównać.

Losy starcia rozstrzygnęła seria rzutów za trzy punkty opolan. Patryk Wilk, a potem Krzysztof Chmielarz, Radosław Basiński, Wojciech Barycz i Wojciech Leszczyński trafili w trzeciej kwarcie w sumie siedmiokrotnie i AZS wyszedł na 20-punktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu.

Dobre występy notuje ostatnio również MKS Otmuchów, który tydzień temu wygrał na własnym parkiecie, a w czwartek, w zaległym spotkaniu wygrał również w Nowej Soli 94:89.

Niestety, wczoraj otmuchowianie grając u siebie z Sudetami Jelenia Góra nie zdołali już podtrzymać passy, choć jeszcze minutę przed końcem prowadzili.

Muszkieterowie Nowa Sól - Weegree AZS Politechnika Opole 86:104 (26:26, 21:18, 13:36, 26:24)

AZS: Basiński 8 (1x3), Leszczyński 15 (2x3), Zadęcki 9 (1x3), Pawłowski 10, Barycz 25 (2x3) - Chmielarz 15 (3x3), Bartkowiak 4, Wilk 5 (1x3), Wierzbicki 4 (1x3), Kołcz 3 (1x3), Cichoń 6, Orębski. Trener Dominik Tomczyk.

MKS Otmuchów - Sudety Jelenia Góra 73:78 (22:19, 21:16, 12:19, 18:24)
MKS: Zygadło 12 (3x3), Garwol 23 (3x3), Krawiec 14 (3x3), Kostek, Wilk 15 - Topolski 4, Pazdur 1, Frącz 3 (1x3), Chorostecki 1, Braszka. Trener Marcin Łakis.

Źródło: Fakty TVN/x-news

Przebudowany i odmłodzony zespół Stali nie może zaliczyć obecnych rozgrywek 2 ligi do udanych. Szansę na awans do czołowej szóstki brzeżanki straciły już w pierwszych kilku meczach i dopiero w drugiej części sezonu podopieczne Arkadiusza Uloka zaczęły prezentować lepszą grę.

W sobotnim spotkaniu z Maximusem kibice zobaczyli taką Stal, jaką chcieliby oglądać w każdym meczu, choć trzeba przyznać, że rywal nie stawiał silnego oporu.

Brzeżanki dobrze broniły i raz za razem wyprowadzały szybkie kontry. Od pierwszych minut bardzo skuteczna była Aleksandra Błasiak (w całym meczu rzuciła 26 punktów), dobrze prezentowały się Barbara Łachacz i Patrycja Łojek, a świetną zmianę dała Agnieszka Wierzbicka.

Skrzydłowa Stali blokowała rzuty rywalek, świetnie zbierała i dobijała rzuty koleżanek zdobywając 10 punktów.
Dzięki bardzo dobrej skuteczności brzeżanki rzuciły aż 91 „oczek” - takiego wyniku kibice w hali przy ul. w hali Oławskiej już dawno nie widzieli.

Teraz przed brzeską drużyną ostatni etap rozgrywek, do którego Stal awansowała z trzema zaliczonymi zwycięstwami. Rywalami będą rezerwy MUKS-u Poznań, Lidera Swarzędz i AZS-u Gorzów Wlkp., a pierwsze mecze prawdopodobnie w lutym.

Stal Brzeg - Maximus Kąty Wrocławskie 91:60 (26:18, 21:15, 23:15, 21:12)
Stal: Łachacz 17, Łojek 18 (2x3), Libront 8 (2x3), Szymczak 2, Błasiak 26 - Wierzbicka 10, Międzybrodzka 1, Stala, Dzieduszyńska 2, Krej 7 (1x3) . Trener Arkadiusz Ulok.