2 liga piłkarzy ręcznych. Brawa dla naszych drużyn

Wojciech Hapanowicz (Orlik Brzeg)
Wojciech Hapanowicz (Orlik Brzeg) Oliwer Kubus
Orlik Brzeg wygrał w Legnicy, a OSiR Komprachcice zremisował w Świebodzinie z faworyzowaną ekipą Zewu po niesamowitym meczu.

Bardzo cenne dwa punkty z sąsiadem w tabeli zdobyli zawodnicy Orlika Brzeg. Pierwsza połowa niedzielnego meczu była w wykonaniu brzeżan przez większość czasu jej trwania znakomita. W 23. min prowadzili już 11-6. Potem gospodarze nieco zmniejszyli straty. W drugiej połowie do 48. min wszystko układało się po myśli graczy Orlika. Wówczas było 18-14 dla nich. Ta mała liczba straconych goli to efekt bardzo dobrej gry bramkarzy i postawy w defensywie. W końcówce wyglądało to już nieco gorzej. Legnicza­nie zaczęli odrabiać straty i nie wiadomo jak zakończyłby się mecz, gdyby nie dwie świetne interwencje Mariusza Andra­szaka. Golkiper gości obronił bowiem dwa rzuty karne, przez co zespół Dziewiątki nie zdołał wyrwać Orlikowi choćby punktu.

Dziewiątka Legnica - Orlik Brzeg 22-23 (9-12)
Orlik: Stypiński, Andraszak, Stefaniszyn - Ha­panowicz, Krawczyk 5, Włodek 1, Pasierbek 1, Potępa 5, Wojcieszek, Galar 4, Urban 6, Stano­szek 1. Trener Paweł Pietraszek.

Zespół z Komprachcic zremisował na wyjeździe z faworyzowaną ekipą ze Świebodzina. OSiR na dalekim wyjeździe wystąpił w osłabionym składzie bez swojego najlepszego strzelca - Tomasza Marcyniu­ka. Drużyna Zewu rozpoczęła spotkanie w niesamowitym wręcz stylu. Prowadziła po 12 minutach 8-1, a potem nawet 14-4 (21. min). Wydawało się, że jest po meczu, a niesieni gorącym dopingiem swoich kibiców gospodarze spokojnie wygrają. Zdarzyło się jednak coś niespodziewanego. Nie mający nic do stracenia zawodnicy OSiR-u zaczęli swój koncert. Do przerwy zmniejszyli straty do czterech goli, a w 37. min doprowadzili do remisu 16-16. Rozgorzała twarda walka o zwycięstwo. W 52. min goście prowadzili 24-22. Kolejne trzy bramki zdobył jednak zespół ze Świebodzina. Nasi gracze nie odpuścili i mecz zakończył się remisem, co biorąc pod uwagę osłabienie OSiR-u i początek spotkania jest sporą niespodzianką.

Zew Świebodzin - OSiR Komprachcice 26-26 (15-11)
OSiR: Oleksyn - Tracz, Miś 2, T. Juros 2, Wiśnio­wiecki, Gotwald, Ungier 12, Kauczok, Gwóźdź 1, Niedzielski 9. Trener Bartłomiej Jasiówka.

W tabeli grupy zachodniej 2 ligi po 11 kolejkach OSiR w gronie 14 drużyn zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 11 punktów. Orlik jest na 9. pozycji i ma osiem "oczek". Prowadzą z kompletem 22 punktów: AZS Zielona Góra oraz ŚKPR Świdnica. Trzeci jest Zew Świebodzin (17 pkt).