21. Atlantis Bieg Opolski na zdjęciach. Setki biegaczy opanowały Wyspę Bolko

W 21. Atlantis Biegu Opolskim wystartowało łącznie około 800 uczestników.
W 21. Atlantis Biegu Opolskim wystartowało łącznie około 800 uczestników. Wiktor Gumiński
Blisko 800 uczestników przystąpiło do rywalizacji w 21. edycji Atlantis Biegu Opolskiego. Zmagania rozpoczęły się sobotniego (1.07) przedpołudnia, kiedy to na trasę wyruszyli uczestnicy biegu na 10 km. Wkrótce dołączyli do nich kolejni pasjonaci biegania i przez parę godzin zabawa trwała w najlepsze.

Bieg na 10 km ukończyło w sumie 380 zawodników. Najszybciej na metę dotarł Łukasz Szenawa, który uzyskał wynik 32 minut i 56 sekund. Drugie miejsce zajął Łukasz Błach (0:33:21), a trzeci był Adam Kukowka (0:34:37).

• 10. Robert Kuriata (0:37:57)

W klasyfikacji pań pierwszą pozycję zajęła z kolei Barbara Koralewska. Wynik 38 minut i 28 sekund dał jej też wysokie, 14. miejsce w klasyfikacji generalnej. Skład kobiecego podium uzupełniły ponadto kolejno Agnieszka Kobierska (0:39:58) i Mirela Hendel (0:40:53).

Trasa 21. Atlantis Biegu Opolskiego
Trasa 21. Atlantis Biegu Opolskiego Wiktor Gumiński

Jeżeli chodzi natomiast o bieg na 5 km (ukończyło go 314 osób), tu równych nie miał sobie Paweł Szymański. Zwycięstwo zapewnił mu wynik 15 minut i 53 sekund. Na drugiej lokacie uplasował się Mateusz Kowalczyk (0:17:00), a na trzeciej Krzysztof Olas (0:17:05).

10. Artur Musiał (0:18:27)

Wśród pań najlepsza na tym dystansie najlepsza okazała się Marzena Boczkowska (0:19:10 - 18. miejsce klasyfikacji generalnej). Obok niej "na pudle" stanęły Martyna Łopianiak (0:19:26) i Katarzyna Olas (0:19:28).

Obok biegów na 10 i 5 km, podczas XXI Atlantis Biegu Opolskiego odbyły się też biegi dla dzieci i młodzieży, marsz nordic walking (5 km) oraz przejazd na rolkach (także na dystansie 5 km).