Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Podopieczni Jana Furlepy ograli bowiem u siebie Polonie Nysa...

3 liga. Derby MKS Kluczbork - Polonia Nysa, a Stal Brzeg grała z Ruchem Chorzów

MKS Kluczbork - Polonia Nysa 2-0 (1-0)

Podopieczni Jana Furlepy ograli bowiem u siebie Polonie Nysa 2-0. Mecz dość szybko „otworzył” Michał Mazur, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Nitkiewicza. Przyjezdni mogli jednak szybko odpowiedzieć albowiem już w następnej akcji fatalnie spudłował Adam Setla, a przecież miał przed sobą już tylko Dawida Witka. Niemniej kluczborczanie również powinni podwyższyć prowadzenie, szczególnie tuż przed przerwą. Wtedy to jednak bombę Bartosza Włodarczyka kapitalnie obronił Piotr Kowalczyk. Kwadrans po zmianie stron za to musiał wykazać się Dawid Witek parując dwa strzały pod rząd Kacpra Izydorczyka.
Aż wreszcie gdy już minęła połowa drugiej odsłony piłkę do siatki posłał Filip Latusek, który zdecydował się na solowy rajd i strzelił w długi róg. Wydawało się, że z nysan zeszło już powietrze, ale niebawem świetnie w ich „szesnastce” pokazał się Tomasz Mamis jednak kapitalnie nogami jego próbę wybronił Witek. W końcówce jednak biało-niebiescy znowu prezentowali się lepiej, aczkolwiek wyniku już nie zmienili, choć świetne ku temu okazję mieli Szymon Przystalski, Paweł Baraniak i Kamil Nykiel. Ten pierwszy strzelał głową, drugi z ostrego kąta, a trzeci z wolnego.

Majówka w Ogrodzie Botanicznym UJ? Dlaczego nie! Pachnące wiaty, palmy i słońce!