3 liga: Odra Opole wygrała w Bytomiu 2-1. Dobry początek lidera

Waldemar Gancarczyk zapewnił Odrze trzy punkty.
Waldemar Gancarczyk zapewnił Odrze trzy punkty. Oliwer Kubus
Po ciężkim meczu, toczonym w trudnych warunkach Odra Opole pokonała Szombierki Bytom. Mogła wyżej, ale karnego zmarnował Ałdaś.

Spotkanie inaugurujące wiosnę zaczęło się dla niebiesko-czerwonych wybornie i już w 8. minucie prowadziła. Po dośrodkowanie w pole karne do główki doszedł J. Gancarczyk. Piłkę po jego strzale sparował bramkarz, ale przytomnie doskoczył do niej Staroń i z najbliższej odległości umieścił w siatce. W kolejnych minutach trwała walka, a kolejną wyborną szansę Odra miała w 42. minucie.

Wówczas wywalczył rzut karny J. Gancarczyk, a do piłki podszedł Ałdaś. Uderzył mocno, ale wybornie spisał się między słupkami Maścibrzuch, który odbił piłkę. O ile w tej sytuacji zabrakło precyzji, to w 57. minucie brakło szczęścia. Po rzucie wolnym piłkę w pole karne Odry posłał Kuliński, a trafił w nią pechowo Wepa i Kleeman był bezradny.

Na szczęście w Bytomiu raz jeszcze dali znać o sobie bracia Gancarczykowie, a dokładnie Waldemar, który w 79. minucie wykorzystał drugi rzut karny dla opolan. Ten dał wygraną 2-1.

Szombierki Bytom - Odra Opole 1-2 (0-1)
0-1 Staroń - 8., 1-1 Wepa 57. (samob.), 1-2 W. Gancarczyk - 79.

Szombierki: Maścibrzuch - Stefaniak, Staszowski, Konaszczuk, Jarnot (75. Stokłosa) - Krzykawski (80. Skrzypiński), Kuliński, Lebek, Lipok - Rybak (80. Filauer), Smoliński (60. Majnser). Trener Radosław Osadnik.

Odra: Kleemann - Trznadel (76. K. Gancarczyk), Bodzioch, Peroński, Brusiło - Wepa, Ałdaś (54. M. Gancarczyk), Bella (54. W. Gancarczyk), J. Gancarczyk, Sypek - Staroń (68. Wolny). Trener Jan Furlepa.

Sędziował Robert Kowalczyk (Częstochowa).