3 liga piłkarska. Polonia Nysa - Chrobry II Głogów 1:0

Paweł Sładek
Polonia Nysa – Chrobry II Głogów 1:0 (0:0)
Polonia Nysa – Chrobry II Głogów 1:0 (0:0) Wiktor Gumiński
Polonia Nysa wróciła na zwycięską ścieżkę. Po trzech meczach bez wygranej podopieczni Łukasza Czajki pokonali Chrobrego II Głogów 1:0.

- Mieliśmy bardzo duże pragnienie, żeby wygrać dzisiejszy mecz. Graliśmy z wielką pasją, a także zespołowo i odpowiedzialnie, ale przede wszystkim bardzo pragnęliśmy zwycięstwa – zaznacza Łukasz Czajka, trener Polonii.

Wola wygranej jest bardzo ważna, chociaż drużyna gości bardzo długo broniła się przed napierającą Polonią. Liczne ataki i szanse nie przeradzały się w nic innego niż statystyki. Tak było przynajmniej przez 45 minut.

- Chrobry kilka razy wyprowadził kontry. Miał dwie groźne sytuacje. Jedną w pierwszej połowie, a drugą przy wyniku 1:0. Ponadto rywale starali się zagrozić nam dośrodkowaniami. To młodzież, która zawsze ambitnie walczy – dokończył Czajka.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 50. minucie za sprawą Alana Majerskiego. Była to pierwsza i jedyna bramka w tym meczu, choć zespół gości przystąpił do kontrofensywy. Skutek był identyczny jak Polonii w pierwszej połowie – Chrobry bił głową w mur.

Polonia Nysa wygrała trzecie spotkanie w tym sezonie, awansując dzięki temu na 10. miejsce w lidze. Kolejne spotkanie beniaminka z Opolszczyzny odbędzie się 17 września, a rywalem podopiecznych Łukasza Czajki będzie Górnik II Zabrze.

Bramka: 1:0 Majerski – 50.
Polonia: Szczerbal - Sasin, Kudra, Rogoziński, Maruszak, Nazar, Zimon, Majerski, Sikora (75. Dro), Kotowicz (87. Jakubiak), Popowicz (89. Duda)
Żółte kartki: Zimon, Popowicz