3. liga piłkarska. Stal Brzeg utrzymała się na tym poziomie!

W Brzegu Stal przegrał z Górnikiem 0-1. W Polkowicach był już remis 1-1.
W Brzegu Stal przegrał z Górnikiem 0-1. W Polkowicach był już remis 1-1. Łukasz Baliński
O ile w przypadku wygranej MKS-u Kluczbork pisaliśmy, że jego piłkarze wywalczyli pyrrusowe zwycięstwo, o tyle tutaj śmiało możemy napisać o zwycięskim remisie Stali Brzeg

Podopieczni Piotra Jacka potrzebowali bowiem do utrzymanie przynajmniej punktu w Polkowicach. I na terenie nowego beniaminka 2. ligi cel ten zrealizowali.

W tym spotkaniu z kolei emocji nie brakowało już od początku. Pierwsi zaatakowali gospodarze, a szczególnie zagroził brzeżanom Bancewicz. Najpierw jednak niedokładnie dograł wzdłuż bramki, a potem uderzył tuż obok słupka.

Na to wreszcie obudzili się przyjezdni. Tomasz Gajda minął paru zawodników rywala, wdarł się w „szesnastkę”, ale w ostatniej chwili został powstrzymany. Zaraz potem minimalnie pomylił się Damian Celuch. Aż wreszcie po kwadransie gry ten sam zawodnik skorzystał z idealnego dośrodkowania Kamila Szubertowskiego i posłał futbolówkę głową do siatki!

Później przez to tempo gry spadło, a obie drużyny na długi czas postawiły na strzały z dystansu. W przypadku gości próbował tak Michał Kuriata i lobem Gajda.

Po zmianie stron obudzili się jednak miejscowi, a w ich szeregach najbardziej szalał wspomniany Bancewicz. Wykazać musiał się także Amin Stitou. W połowie drugiej połowy sprawy w swoje nogi wziął jednak Michał Bednarski. O ile najpierw próbą „zza szesnastki” obił słupek o tyle zaraz potem wykorzystał błąd Szubertowskiego i praktycznie przepchnął piłkę do bramki.

Taki wynik ostatecznie zadowolił obie ekipy i do końca meczu nie mieliśmy już praktycznie żadnej godnej odnotowania sytuacji.

Górnik Polkowice - Stal Brzeg 1-1 (0-1)