Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
W tym pierwszym przypadku chodzi szczególnie o zwycięstwo...

3 liga. Zwycięstwa Stali Brzeg i MKS-u Kluczbork, porażka Polonii Nysa

Stal zwycięska

W tym pierwszym przypadku chodzi szczególnie o zwycięstwo Stali Brzeg, która w starciu z rywalem zza miedzy wygrała 4-1. Do tego na wyjeździe. W dodatku to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Arkadiusza Batora, zarówno na wiosnę, jak i w ogóle pod jego wodzą w tym klubie.
O wygranej gości przesądziła szczególnie dobra gra na przełomie pierwszej i drugiej połowy. Najpierw - na przestrzeni 100 sekund - piłkę do siatki rywali posłali Dominik Bronisławski po płaskim uderzeniu z kilkunastu metrów i Mateusz Dychus wygrywając sam na sam z golkiperem rywali. Tym samym szybko odpowiedzieli oni z nawiązką na bramkę Michała Hawryło dla gospodarzy w 35 minucie na 1-0.
Po zmianie stron miejscowi się otworzyli, a żółto-niebiescy nastawili na kontry. Jedna z nich przyniosła powodzenie gdy do siatki trafił Jakub Kowalski. Rywale nie zamierzali odpuszczać i dwukrotnie swoim kunsztem wykazać musiał się Adrian Szady. Najpierw broniąc strzał w kierunku bliższego słupka, a później przenosząc futbolówkę na poprzeczkę. Stal jednak grała swoje, a wynik potężną bombą „zamknął” w końcówce Maksymilian Podgórski.