4 liga piłkarska. Agroplon Głuszyna - Skalnik Gracze 4-0

Pomimo przekonującego zwycięstwa, trener Agroplonu Andrzej Moskal nie był do końca zadowolony z postawy swojej drużyny. Sławomir Jakubowski
Zespół z Głuszyny odnotował czwartą wygraną w sezonie i po raz trzeci zachował czyste konto. Prowadził od 3. minuty, ale dopiero po przerwie postawił kropkę nad „i”.

Już pierwsza składna akcja i okazja miejscowych dała im prowadzenie. Z prawej strony piłkę dostał Daniel Wrześniewski i bez namysłu podał do Radosława Mikulskiego. Napastnik Agroplonu znalazł się sam na sam z Wojciechem Dudzikiem i strzałem w dalszy róg nie dał mu szans.

Asystent przy tym trafieniu mógł podwyższyć wynik, ale trafił w poprzeczkę. Wraz z kolegami znaleźli się we trzech na jednego obrońcę i sytuację tę można było też próbować zakończyć zupełnie inaczej. Kolejne minuty nie przyniosły wielkich emocji, a zawodnicy Agroplonu jakby zadowolili się mocnym otwarciem.

- To chyba był nasz najsłabszy występ w tym sezonie, a po objęciu prowadzenia, straciliśmy animusz i pomysł na grę - przyznał Andrzej Moskal, trener lidera z Głuszyny. - Brzmi dziwnie po tym jak wygraliśmy 4-0, ale gra odbiegała od założeń i możliwości. Na szczęście po przerwie znów szybko zdobyliśmy bramkę, a tym razem poszliśmy już za ciosem. W efekcie wygraliśmy w zasadzie bez kłopotów, a przeciwnik miał może dwie okazje, ale jego piłkarze uderzali w sam środek bramki w Pawła Kuleszkę.

Uczynili to Grzegorz Maryszczak i Paweł Skorupa. Tymczasem w 51. min na uderzenie zdecydował się Mikulski, Dudzik „wypluł” piłkę i z prezentu skorzystał Kamil Babiarz. Następnie Patryk Słupianek odebrał piłkę rywalowi na 30. metrze, zrobił kilka kroków i przymierzył w samo „okienko”. Wynik na 4-0 ustalił Dawid Sibiński po akcji dwóch na dwóch i asyście Mikulskiego.

Agroplon Głuszyna - Skalnik Gracze 4-0 (1-0)
Bramki: 1-0 Mikulski - 3., 2-0 Babiarz - 51., 3-0 Słupianek - 65., 4-0 Sibiński - 86.
Agroplon: Kuleszka - Słupianek, Żehaluk, Rygiel, Tistek - Gacmaga, Sobczak (58. Dubiel), Lewandowski (71. Firek) - Wrześniewski (76. Wasser), Babiarz (56. Sibiński), Mikulski. Trener Andrzej Moskal.
Skalnik: Dudzik (55. Stefaniak) - Parada, Ficoń, Chodorski, Gorczyca - Hałaj (62. Wójcik), Kohut (55. Paczek), Dulski, Raś - Maryszczak, Skorupa (55. Mączyński). Trener Grzegorz Kutyła.
Żółte kartki: Babiarz, Lewandowski, Mikulski - Ficoń, Gorczyca, Parada, Skorupa.
Sędziował: Kamil Zator (Kluczbork).