4 liga piłkarska. MKS Gogolin - Pogoń Prudnik 2-0

Piłkarze MKS-u Gogolin, jako jedyni obok Starowic, mogą się po dwóch kolejkach poszczycić dorobkiem kompletu 6 punktów. Mirosław Szozda
Gogolinianie odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie, po raz kolejny pewnie pokonując beniaminka.

Przed tygodniem ekipa MKS-u bardzo dobrze poradziła sobie bowiem na terenie innego z beniaminków - TOR-u Dobrzeń Wielki, triumfując 3-1. Do wygranej poprowadził ją wtedy napastnik Denis Kipka, autor dwóch trafień.

I to właśnie on był również bohaterem początkowych fragmentów rywalizacji z Pogonią Prudnik. W 10. minucie idealnie wyszedł na pozycję, a następnie perfekcyjnie wykończył akcję, precyzyjnie uderzając po długim słupku.

Generalnie spotkanie upływało pod dyktando zespołu z Gogolina, który imponował przede wszystkim konsekwencją taktyczną i bardzo dobrą postawą w obronie. Jedynym graczem prudniczan, który sprawiał im problemy, był Patryk Surma.

Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem to gospodarze raz jeszcze przypieczętowali swoją wyższość. Wynik meczu ustalił wtedy, strzałem z karnego, Mateusz Prefeta.

MKS Gogolin - Pogoń Prudnik 2-0 (1-0)
Bramki: 1-0 Kipka - 10., 2-0 Prefeta - 82. (karny)
Gogolin: Żmuda - Rusin, Sobek, Pindral, Czabanowski - Kaczmarek (73. Gajda), Szampera, Prefeta, D. Mikołajczyk (62. Nowak) - Kipka (88. Ofiera), T. Mizielski (87. M. Mizielski).
Pogoń: Roskosz - Gul, Pietruszka, D. Miałkas (70. Hudyma) - Wicher, Laszczak, Strzelecki, Milewski (78. Kapnik), Surma - Rudzki (68. Martyniuk), Cisse. Trener Waldemar Sierakowski.
Żółte kartki: Czabanowski, Gajda - Cisse, Gul, Pietruszka.