4 liga piłkarska. Polonia Nysa - Chemik Kędzierzyn-Koźle 3-1 (1-1) [wyniki i zdjęcia]

Jarosław Staśkiewicz
Polonia Nysa - Chemik Kędzierzyn-Koźle 3-1
Polonia Nysa - Chemik Kędzierzyn-Koźle 3-1 Jarosław Staśkiewicz
Mecz drugiej z czwartą drużyną po rundzie jesiennej nie zawiódł kibiców. Mimo grząskiego boiska piłkarze obu drużyn stworzyli wiele sytuacji, ale znacznie skuteczniejsi byli gospodarze.

Już w pierwszych minutach oba zespoły miały swoje sytuacje. Najpierw bramkarz Polonii Piotr Kowalczyk z trudem wybił piłkę na róg po uderzeniu jednego z gości, a chwilę potem Marcin Ściański odpowiedział strzałem z pola karnego, ale kopnął zbyt lekko i Adrian Dorosławski nie miał kłopotów z obroną.

Pierwszy gol dla gospodarzy padł w ósmej minucie, ale najpierw świetną sytuację mieli goście. Andrzej Wąsik uderzył mocno, jednak Kowalczyk sparował strzał, a futbolówkę przejęli jego koledzy i wyszli z kontrą. Dokładne podanie wykorzystał Paweł Lepak i choć Dorosławski zahaczył piłkę, to ta wtoczyła się do siatki.

Niespodziewanie chwilę później chemicy wyrównali. Tomasz Kowalczyk niepotrzebnie próbował rozgrywać piłkę od obrony, goście ją przejęli, a na strzał z dystansu zdecydował się Roman Pigut i zmieścił futbolówkę między poprzeczką a rękawicami interweniującego bramkarza Polonii.

Do przerwy więcej goli nie padło, ale tuż po zmianie stron zespół z Nysy znów objął prowadzenie. Gospodarze wykorzystali fakt, że goście grali w osłabieniu, bo środkowy obrońca Dawid Dorosławski był opatrywany za linią boczną, Lepak okazał się szybszy od wychodzącego bramkarza, przepuścił piłkę między jego nogami i potem już tylko kopnął ją w stronę pustej bramki.

Chemik musiał się otworzyć, żeby stworzyć sobie okazje do wyrównania i gospodarze to wykorzystali. Na bramkę Dorosławskiego strzelali kolejno Maciej Bajor i Łukasz Mroziński, ale dzieła dopełnił Lepak, dobijając piłkę z bliskiej odległości.