4. liga piłkarska. Skalnik Gracze - OKS Olesno 3-2

Skalnik Gracze wygrał rozegrany mecz awansem z 11. kolejki przeciwko OKS-owi Olesno. Oliwer Kubus
Choć piłkarze Skalnika Gracze dwukrotnie musieli gonić wynik, ostatecznie to oni cieszyli się ze zwycięstwa w rozegranym awansem spotkaniu 11. kolejki 4. ligi. Podopieczni trenera Wojciecha Lasoty wygrali u siebie z OKS-em Olesno 3-2.

Zanim jednak się oni cieszyli, musieli się sporo natrudzić. Po raz pierwszy w niekorzystnym położeniu znaleźli się w 20. minucie, kiedy to prowadzenie przyjezdnym zapewnił Arkadiusz Świerc.

Kilka chwil później co prawda do remisu doprowadził niezwykle doświadczony Zygmunt Bąk, ale po kolejnych ośmiu minutach znów wygrywał zespół z Olesna, kiedy to gola strzelił dla niego Kamil Jasina.

Bohaterem drugiej odsłony również został Kamil, ale już ten występujący w ekipie miejscowych, czyli Konopski. To właśnie jego dwa trafienia, w 47. i 73. minucie zapewniły bowiem gospodarzom komplet punktów.

Skalnik Gracze - OKS Olesno 3-2 (1-2)
Bramki: 0-1 Świerc - 20, 1-1 Bąk - 28., 1-2 Jasina - 36., 2-2 Konopski - 47., 3-2 Konopski - 73.
Skalnik: Górecki - Raś, Gawroński (5. Urysz), Chodorski, Parada - Janeczek (60. Fogel), Leszczuk, Konopski, Dulski, Maryszczak (46. Dymińczuk) - Bąk (64. Firek).
OKS: Zawada - Flak, Baros, Krzymiński, Kubacki - Hober (87. Skonieczny), Jaroń, Skowronek, Świerc (66. Setlak), Konieczny (76. Wasser) - Jasina (60. Huć).
Żółte kartki: Bąk, Raś - Hober, Jasina.

Zarówno drużyna z Graczy, jak i OKS nie mają wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już w sobotę rozegrają one kolejne spotkania ligowe. Teoretycznie łatwiejsze zadanie czeka na Skalnika, który ugości GKS Głuchołazy. Klub z Olesna, z powodu remontu stadionu rozgrywający w rundzie jesiennej wszystkie mecze na wyjeździe, uda się natomiast do Głubczyc na starcie z tamtejszą Polonią.

W 6. serii spotkań zdecydowanie najciekawiej zapowiada się jednak konfrontacja w Namysłowie, gdzie Agroplon Głuszyna zagra z Małąpanwią Ozimek. Pierwszy z wymienionych zespołów jest jednym z dwóch, który może się pochwalić kompletem pięciu zwycięstw. Małapanew natomiast w sezon weszła poniżej oczekiwań, zaczynając go od dwóch porażek. Co prawda trzy ostatnie mecze już wygrała, ale sięgnięcie po trzy punkty w meczach z OKS-em Olesno oraz Piastem Strzelce Opolskie (dwukrotnie 3:2) kosztowało graczy z Ozimka naprawdę dużo trudu. Nie zmienia to jednak faktu, że będziemy świadkami konfrontacji dwóch ekip powszechnie typowanych przed sezonem do walki o czołowe miejsca w lidze.

Druga z niezawodnych dotąd drużyn, czyli przewodząca stawce Polonia Nysa zagra z kolei w Kędzierzynie-Koźlu z Chemikiem. Będzie zdecydowanym faworytem tego starcia, ponieważ w pięciu dotąd rozegranych kolejkach, kędzierzynianie przegrali aż cztery razy.