Agnieszka Wojtkowska i Robert Mateusiak przegrali w półfinale

Agnieszka Wojtkowska
Agnieszka Wojtkowska Sławomir Jakubowski
Badmintonistka Technika Głubczyce w mikście na turnieju w Niemczech nie sprostała parze Koreańczyków.

Agnieszka Wojtkowska w parze z Robertem Mateusiakiem (Hubal Białystok) niedawno odnieśli swój pierwszy sukces w turnieju międzynarodowym w Wiedniu. Ze stolicy Austrii przenieśli się do niemieckiego Mulheim, gdzie rozgrywano prestiżowy Grand Prix Gold z pulą nagród wynoszącą aż 120 tys. dolarów.

Biało-czerwoni w pierwszej rundzie uporali się w trzech setach z rozstawionymi z szóstką Brytyjczykami Chris Langridge - Heather Olver, a w 1/8 finału zdeklasowali parę gospodarzy - mikst Peter Kaesbauer - Isabel Herttrich, wygrywając 21:13 21:15.

W walce o półfinał na ich drodze stanęli inni niemieccy kwalifikanci Max Schwenger i Carla Nelte, którzy wcześniej dość niespodziewanie poradzili sobie z turniejową dwójką z Tajlandii. W meczu z biało-czerwonymi wygrali pierwszego seta do 17, aby w kolejnych dwóch przegrać już bez większej walki 14:21 i 12:21. W półfinale Wojtkowska z Mateusiakiem zmierzyli się z koreańską parą Sung Hyun Ko - Ha Na Kim. Piętnasty mikst świata i numer dwa w Mulheim wygrała w dwóch setach do 18 i 17.

W Niemczech wystąpił także Wojciech Szkudlarczyk (Technik) z Łukaszem Moreniem, ale odpadli w pierwszej rundzie. Do rywalizacji nie przystąpił z kolei debel Przemysław Wacha (Technik) - Adam Cwalina. Nasz badmintonista nabawił się urazu i musiał zrezygnować. Sab