Akrobatyka. Znów głośno o młodzieży z GOK Gwiazdy Dobrzeń Wielki. Wywalczyła w Poznaniu aż 14 medali

materiały klubowe
Ze znakomitej strony pokazali się na Pucharze Polski w Poznaniu przedstawiciele i przedstawicielki Gwiazdy Dobrzeń Wielki. Regularnie stawali na podium w trzech konkurencjach.

Na pierwszy plan wysuwa się sukces Filipa Szczepańskiego, który zwyciężył w skokach na ścieżce w kl. II sportowej (9-14 lat). Co jednak ważniejsze, obok złotego medalu w tej konkurencji, zapewnił sobie kwalifikację na mistrzostwa świata WAGC, które na początku grudnia odbędą się w stolicy Japonii - Tokio. Wystartuje na nich już po raz drugi. W 2018 roku, podczas swojego debiutanckiego występu, zajął w rosyjskim Sankt Petersburgu bardzo dobre, 8. miejsce.

Wracając jednak do zmagań w Poznaniu, we wspomnianej konkurencji z reprezentantów Gwiazdy stanęli jeszcze Zuzanna Bogacka (1. miejsce, kl. III sportowa, 8-12 lat), Dominik Weber (3. miejsce, kl. III sportowa) oraz Zuzanna Szlęzak (2. miejsce, kl. I sportowa, 15-17 lat).

Cztery krążki młode gimnastyczki z Dobrzenia Wielkiego zdobyły natomiast w skokach na trampolinie. Co ciekawe, w kl. III sportowej dziewczyn, zawodniczki naszego klubu zajęły całe podium. Pierwsza była Paulina Wójcik, druga Weronika Antoszczyk, a trzecia Zofia Wróbel. Po brązowy medal, ale w kl. II sportowej, sięgnęła też Milena Piekorz.

Te cztery przedstawicielki Gwiazdy, a także Julia Siepetowska, Helena Wróbel oraz Piotr Śniatała uzyskali ponadto kwalifikację do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Sześć medali padło z kolei w stolicy Wielkopolski łupem klubu z Dobrzenia Wielkiego w podwójnej mini trampolinie. Po krążek ze złotego kruszcu sięgnęły Małgorzata Kałużna (kl. młodzieżowa, 7-10 lat) oraz Weronika Antoszczyk (kl. III sportowa). Srebro przypadło w udziale Zofii Wróbel i Piotrowi Śniatale (oboje kl. III sportowa), zaś brąz Paulinie Wójcik (kl. III sportowa) i Jakubowi Dedykowi (kl. II sportowa).

Przypominamy też, że cały czas trwa rekrutacja do klasy sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kup o profilu akrobatyka sportowa (specjalność: skoki na trampolinie i ścieżce).