Aksbud System z Ozimka będzie stawiał budynki według amerykańskich technologii

Redakcja
Aksbud System z Ozimka będzie stawiał budynki według amerykańskich technologiiPrezes Aksbud System podkreśla, że w takiej technologii można budować domy wysokoenergetyczne dopasowane do potrzeb klienta.
Aksbud System z Ozimka będzie stawiał budynki według amerykańskich technologiiPrezes Aksbud System podkreśla, że w takiej technologii można budować domy wysokoenergetyczne dopasowane do potrzeb klienta. sxc.hu
Zakończyły się prace przy fundamentach, na których stanie hala firmy Aksbud System w Ozimku. W zakładzie będą powstawać konstrukcje budynków.

Teraz zaczniemy stawiać konstrukcję ścian, by na początku listopada obiekt był gotowy - mówi Artur Kiowski, prezes firmy Aksbud System z Ozimka. - Czekamy też na linię produkcyjną ze Stanów Zjednoczonych.
Aksbud będzie się zajmował produkcją budynków (domów jedno- i wielorodzinnych, przemysłowych i innych)z elementów betonowych.

- To nowoczesna technologia z USA, która polega na tworzeniu konstrukcji ze sprasowanego styropianu zgrzewanego z metalowymi siatkami, które wypełnia się na miejscu budowy betonem - wyjaśnia Kiowski. - Dzięki temu w szybkim tempie powstają tańsze niż w tradycyjnym budownictwie, a do tego wysokoenergetyczne budynki, których parametry cieplne można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.

W Europie podobna fabryka działa we Włoszech, a druga powstaje na pograniczu Niemiec i Francji. Opolska firma planuje sprzedawać swój produkt w centralnej, wschodniej i zachodniej Europie.

Produkcja ma ruszyć na  przełomie roku. Na początek Aksbud System zatrudni 12 osób, ale w miarę wzrostu produkcji liczba pracowników będzie rosła. - Linia technologiczna jest tak nowoczesna, że można na niej produkować nie tylko budynki, ale też np. ogrodzenia - podkreśla Kiowski.

Aksbud System to spółka założona w 2012 roku przez trzech wspólników: Artura Kiowskiego, Piotra Wernera i Adama Statowskiego.

Jan Klimkiewicz z opolskiej firmy KlimkiewiczKnapik, która pozyskiwała dla inwestora dofinansowanie unijne (3 mln zł) na tę inwestycję, podkreśla, że została ona wysoko oceniona za innowacyjność.

-Sądzę, że tę technologię można z powodzeniem wykorzystać przy  realizacji programu Specjalnej StrefyDemograficznej, który zakłada budowę nowych obiektów mieszkalnych dla młodych małżeństw i seniorów - ocenia Klimkiewicz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska