Artyści tworzyli nad brzegiem Młynówki [wideo]

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Monika Bębenek, pomysłodawczyni Land Artu obok jednej z prac wykonanych przez ekipę z Polski i Czech.
Monika Bębenek, pomysłodawczyni Land Artu obok jednej z prac wykonanych przez ekipę z Polski i Czech. Sławomir Draguła
II Land Art przeszedł do historii.

Osiem rzeźb wykonali od wtorku do soboty uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Land Art. To młodzi ludzie głównie Polacy i Czesi. W imprezie tworzył też Islandczyk i Włoch.

Artyści pracowali nad opolska Młynówką. Powstawały tam kompozycje głównie z materiałów pochodzenia roślinnego oraz kamieni, wykonane przez florystów i rzeźbiarzy. Uczestnicy, pracowali w dwu i trzyosobowych zespołach, a prace tworzyli na oczach widzów. W efekcie na nabrzeżu Młynówki powstała galeria pod gołym niebem.

- Land Art to sztuka łącząca działalność człowieka z zastanym środowiskiem, stąd pomysł na wykorzystanie pnia drzewa, który znajdował się nad wodą - mówią Marta Wolny z Opola i Izabela Kozłowska z Wrocławia (za zdjęciu z lewej). - Chciałyśmy przedłużyć jego życie oraz połączyć ziemię z wodą.

Monika Bębenek, pomysłodawczyni Land Artu mówi, że prace wykonane przez artystów pozostaną nad brzegiem Młynówki i będzie je można oglądać aż zostaną zniszczone w sposób naturalny.

Land Art został zorganizowany wspólnie z Izbą Gospodarczą Śląsk, która zajmuje się m.in. poradami prawnymi i podatkowymi dla przedsiębiorców chcących robić interesy w Czechach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska