ASPR Zawadzkie rozgromiona przez Grunwald Poznań

ASPR Zawadzkie przegrał kolejny mecz z rzędu.
ASPR Zawadzkie przegrał kolejny mecz z rzędu. Oliwer Kubus
Totalnie rozbici zostali w Poznaniu przedstawiciele ASPR Zawadzkie w walce o punkty 1 ligi. Nasi piłkarze ręczni przegrali bowiem z tamtejszym Grunwaldem 19:34!

Podopieczni Łukasza Morzyka mogli przegrać nawet wyżej jednak gdy miejscowi na początku drugiej połowy wyszli na prowadzenie 24:7 to już potem mocno spuścili z tonu. Dzięki temu team z powiatu strzeleckiego mógł nieco zniwelować straty.

I może przyjezdni nie zrobili tego w jakiś sugestywny sposób, ale przynajmniej byli bliscy osiągnięcia 20 goli w ofensywie i nie dali sobie wbić 40…

Co ciekawe jednak początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu sprawy, gdyż przez parę pierwszych minut na boisku toczyła się wyrównana walka… aż do stanu 4:3 dla Grunwaldu. Od tego momentu goście zupełnie zaczęli gubić się w ofensywie i popełniać błędy w defensywie.

Dość powiedzieć, że do końca inauguracyjnej odsłony zaledwie podwoili swój - jakże i tak skromny - dorobek bramkowy, z kolei rywale zdobyli 13 goli. Zatem gdy obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 17:6 dla poznaniaków, to już wtedy stało się jasne, że po zmianie stron zwycięzca może być tylko jeden.

Grunwald Poznań - ASPR Zawadzkie 34:19 (17:6)
ASPR:
Skrzypczyk, Zając - Ścigaj 4, Zagórowicz 4, Wacławczyk 3, Gajda 2, Mięsopust 2, Migała 2, Przybysz 1, Witkowski 1, Danysz, Hentschel, Krygowski, Kubillas, Smyk.

Jako, że ASPR już grała, a spotkanie Olimpu Grodków w Świdnicy z ŚKPR-em przełożono na 19.02, to jedynym naszym zespołem z 1 ligi, który wystąpi w ten weekend będą szczypiornistki Otmętu Krapkowice. Do tego zaprezentują się swojej publiczności.

Podopieczne Jerzego Lichosika czeka jednak bardzo trudne zadanie gdyż w sobotę o godz. 18 podejmą Imperium Katowice. Rywalki to co prawda beniaminek zmagań, jednak spisują się w nich rewelacyjnie gdyż są wiceliderkami grupy B i wygrały 12 z 14 meczów.

Tymczasem niełatwe boje również przed panami z 2. ligi. W sobotę OSiR Komprachcice jedzie do walczącej o podium Tęczy Kościan, a dzień później (godz. 15) Orlik Brzeg ugości Śląsk Wrocław.