Awantura na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim w legendarnej Sali BHP "Solidarności" w Gdańsku. Szef rządu opuścił salę [wideo]

Szymon Zieba
Szymon Zieba
Awantura na spotkaniu z premierem Morawieckim w Gdańsku
Awantura na spotkaniu z premierem Morawieckim w Gdańsku Karolina Misztal
Olbrzymią awanturą zakończyła się niedzielna (20.05) wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Gdańsku. Polityk, który dziś po południu pojawił się w legendarnej sali BHP, miał spotkać się z mieszkańcami Pomorza. Zamiast tego, już po pierwszym pytaniu, które padło na sali, starli się przeciwnicy i zwolennicy szefa rządu. Premier, oddzielony od zebranych szpalerem policji, opuścił salę BHP.

Spotkanie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Gdańska w legendarnej sala BHP Stoczni Gdańsk miało być zwieńczeniem wizyty szefa rządu w Trójmieście, zakończyło się jednak gigantyczną awanturą.

Po wystąpieniu premiera głos miał zostać oddany osobom, które pojawiły się na spotkaniu z szefem rządu. Jednak po tym, jak z sali padło pytanie o protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, w legendarnym miejscu doszło do starcia zwolenników i przeciwników polityki Prawa i Sprawiedliwości.

Po tym jak przeciwnicy szefa rządu wyjęli transparenty, zwolennicy polityka Prawa i Sprawiedliwości próbowali im je wyrwać. Skandowano m.in. "hańba" czy "Lech Wałęsa". Z drugiej strony słychać było okrzyki: "Solidarność" i "Bolek".

Na transparentach pojawiły się m.in. hasła "PiS to Pic" czy "Pycha i Szmal". Niektóre z osób wyciągnęły książeczki z Konstytucją. Zwolennicy premiera Morawieckiego próbowali zasłonić swoich adwersarzy.

W legendarnej sali BHP pojawiła się policja, a spotkanie z szefem rządu skończyło się na jednym tylko zadanym pytaniu. Odgrodzony szpalerem funkcjonariuszy premier Morawiecki opuścił salę.

Wcześniej, jeszcze podczas swojego przemówienia, Morawiecki opisywał założenia polityki PiS. Mówił m.in. o fuzji Lotosu i Orlenu. Zastrzegł, że nie jest prawdą to iż po fuzji zostaną zlikwidowane miejsca pracy. Zaznaczył, że połączenie gigantów paliwowych przyczyni się do zwiększenia potencjału i zdolności do ekspansji. Podkreślił także "odwrócenie" przeniesienia dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni do Warszawy.

Przemówienie premiera w sali BHP oraz spotkanie z mieszkańcami Gdańska, było jednym z elementów wizyty szefa rządu w Trójmieście. Wcześniej - tego samego dnia - polityk m.in. wziął udział w posiedzeniu Konwentu Morskiego w Gdyni czy w uroczystości wypłynięcia „Daru Młodzieży” w Rejs Niepodległości dookoła świata.

Zobacz: Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata. W uroczystości wziął udział Mateusz Morawiecki [zdjęcia]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska