Aż 120 punktów rzucili koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Nie dali rywalowi żadnych szans

Kareem Reid (z piłką) pokazał sporo udanych zagrań.
Kareem Reid (z piłką) pokazał sporo udanych zagrań. Wiktor Gumiński
Weegree AZS Politechnika Opolska pokonał u siebie Mana.Lake Sokoła Marbo Międzychód aż 120:96 w domowym spotkaniu 30. kolejki Bank Pekao 1 Ligi.

Opolanie, którzy cały czas mają duże szanse na zakończenie fazy zasadniczej w czołowej "czwórce" (aktualnie zajmują właśnie 4. pozycję) godnie wywiązali się z roli faworyta, ponieważ podejmowali zespół plasujący się na przeciwstawnym biegunie tabeli. Sokół to aktualnie dopiero 16. ekipa Bank Pekao 1 Ligi (na 18 drużyn).

Już przebieg pierwszej kwarty pokazał, że Weegree AZS nie będzie mieć wielkich problemów z odniesieniem zwycięstwa. Opolanie zaczęli potyczkę niezwykle mocno, co w pierwszej kwarcie potwierdzili zdobyciem aż 36 punktów. Rywalom pozwolili uzyskać przy tym jedynie 22 "oczka".

W kolejnej części gry obrona gospodarzy nie była już tak szczelna, ale za to atak nadal funkcjonował na dobrym poziomie. Drugą kwartę co prawda punktem wygrał Sokół, ale przewaga, jaką wcześniej wypracowali sobie koszykarze z Opola, nie była choćby przez moment nawet minimalnie zagrożona.

Zdecydowanie najmniej punktów obie ekipy rzuciły w trzeciej kwarcie (20:17), ale już w czwartej miejscowi znów podkręcili tempo i dzięki temu spotkanie ostatecznie zakończyło się ich bardzo efektownym triumfem.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód 120:96 (36:22, 31:32, 20:17, 33:25)
Weegree: Reid 19, Rutkowski 19, Jodłowski 18, Kaczmarzyk 15, Lis 13, Białachowski 11, Kobel 9, Wójcicki 8, Maciejak 5, Rak 2, Salkiewicz 1, Kubiak.