AZS Opole znowu z medalami. Swój krążek ma też Mizuka

Jakub Pankowski.
Jakub Pankowski. Materiały klubu
Świetnie zaprezentowali się podczas olejnej serii startów dżudocy AZS-u Opole. Szczególnie Jakub Pankowski.

Zawodnik ten bowiem stanął na drugim miejscu podium Pucharu Europy Juniorów. Podczas zmagań w Atenach w kategorii wagowej do 81 kg opolanin stoczył pięć walk i tylko jednej nie wygrał. W decydujących w bojach w półfinale w pięknym stylu pokonał zawodnika z Turcji Recepa Cimena i dopiero w finale uległ zawodnikowi z Czech Pavlovi Svec.

- Tym samym zawodnik wypełnił jedno z dwóch kryteriów kwalifikacji do tegorocznych mistrzostw świata i Europy juniorów - cieszy się Anna Chodakowska z KJ AZS Opole.

W stolicy Grecji startował również inny zawodnik tego klubu. Mateusz Kozłowski o którym tu mowa zakończył rywalizację w kategorii do 73 kg z bilansem walk 1:1.

- Jest pierwszym rocznikiem juniora i takie starty są niezbędnym elementem jego zawodniczego rozwoju - zaznacza Chodakowska.

Tymczasem ich kolega klubowy Andrzej Radzik zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Polski juniorów młodszych (do lat 17). On startował w kategorii powyżej 90 kg.

Do tego reprezentanci tego klubu dwa razy stawali na podium w Pucharze Polski młodzików. Podczas zmagań, które odbyły się w Poznaniu najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Dora, która w wadze do 40 kg wywalczyła srebrny medal. Sukces naszej zawodniczki w stolicy Wielkopolski jest tym większy, że rywalizowała ona głównie ze starszymi od siebie rywalkami i dopiero finale uległa Kindze Chmielewskiej z Czarnych Bytom. Na trzecim miejscu zakończyła natomiast rywalizację w kategorii do 48 kg jej koleżanka klubowa Ewa Juszczak. Ona z pięciu swoich walk wygrała cztery.

W „pierwszych dziesiątkach” swoich grup wagowych znalazło się także pięciu przedstawicieli AZS-u. Fabrycjusz Tarkowski w bardzo licznie obsadzonej kategorii do 55 kg zajął piąte miejsce. Siódma była Anna Świtniewska (48 kg), a na dziewiątych pozycjach kończyli Andrzej Staniszewski (42 kg), Karol Strzelczyk (60 kg) i Bartosz Gruchalski (66 kg).

W Poznanuu na najniższym stopniu podium stanął także Adam Hryniewicz z Mizuki. On rywalizował wadze do 42 kg gdzie stoczył pięć walk, z czego cztery wygrał. Dziewiątą lokatę u dziewcząt do 63 kg zajęła jego koleżank z klubu Julia Cebula.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani