Badminton. Przemysław Wacha odpadł z mistrzostw świata

Przemysław Wacha
Przemysław Wacha fot. Archiwum
Zawodnik Technika Głubczyce przegrał w I rundzie z reprezentantem Indonezji 0:2.

W turnieju singla mężczyzn Przemysław Wacha trafił na rozstawionego z nr 8. Simone Santoso. Polak miał już na rozkładzie Indonezyjczyka, pokonując go w 2007 roku podczas otwartych mistrzostw Niemiec. Jednak obecnie znacznie wyżej notowany w światowym rankingu jest Santoso i on był faworytem meczu.

Pierwszy set miał dość jednostronny przebieg. Rywal Wachy łatwo wypracował wysoką przewagę 14:4 i wygrał 21:11. W II partii rozgorzała walka punkt za punkt. Wacha ze stanu 1:2 objął prowadzenie 5:2, ale za chwilę był remis 6:6.

Zacięta walka trwała do remisu 15:15. Potem kilka punktów przewagi wywalczył Santoso i wygrał 21:17. Wczoraj w Paryżu zaprezentował się także mikst Nadieżda Zięba Robert Mateusiak. Rozstawieni z numerem 3. Polacy w I rundzie mieli wolny los.

Wczoraj zmierzli się z reprezentantami Singapuru Lei Yao - Triyachart Chayut i nieoczekiwanie przegrali. Po porażce w I secie 13:21, nasz zespół odrobił straty w II odsłonie, wygrywając 21:16. W decydującej partii przegrał jednak 14:21.

Z zawodników Technika w Paryżu wystąpią jeszcze Agnieszka Wojtkowska, Wojciech Szkudlarczyk i Adam Cwalina. Wojtkowska i Szkudlarczyk w I rundzie turnieju miksta mieli wolny los, a w drugiej zagrają z turniejową "dwójką", mistrzami świata - Kamillą Rytter Juhl i Thomasem Laybournem z Danii.

Wolny los w pierwszej rundzie miał też debel Cwalina i Michał Łogosz. W drugiej zagrają z rozstawioną z "dwójką" parą Hendra Setiawan - Markis Kido (Indonezja). Obie pary swoje mecze rozegrają dzisiaj.