Badminton. Srebro Anety Wojtkowskiej w Polish International

Redakcja
Aneta Wojtkowska z Technika Głubczyce.
Aneta Wojtkowska z Technika Głubczyce. Archiwum klubowe
Aneta Wojtkowska z Technika Głubczyce grająca w parze z Pawłem Pietryją (Plesbad Pszczyna) zajęli 2. miejsce w Polish International.

Rozegrane w Bieruniu zawody, to drugi - po Polish Open - najważniejszy międzynarodowy turniej badmintonowy w Polsce, w którym rywalizują nie tylko walczący o rankingowe punkty Europejczycy, ale także zawodnicy z Azji.

Bardzo dobrze w tym gronie spisał się polski mikst. Dzięki rozstawieniu Polacy w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej po trzysetowej walce pokonali 21:23, 21:16, 21:12 Anglików Christophera Colesa i Victorię Williams.

W ćwierćfinale Wojtkowska i Pietryja zagrali z Duńczykami Kristofferem Knudsenem i Emilie Juul Moller. Tylko do połowy pierwszego seta rywale dotrzymywali naszym kroku, a od wyniku 14:14 polski duet przegrał tylko jedną wymianę. W drugim secie też dominował wygrywając mecz 21:15, 21:8.

W półfinale rywalami biało-czerwonych byli Czesi Jakub Bitman i Alzbeta Basova. Jedynie początek obu partii był wyrównany, potem Wojtkowska i Pietryja wypracowywali przewagę i zwyciężyli do 15 i 18.

W finale polska para przegrała z Duńczykami Mikkelem Mikkelsenem i Mai Surrow. Od początku musiała gonić wynik (4:10), ale potem objęła prowadzenie 14:13. W końcówce było jeszcze po 19, jednak dwie kolejne wymiany wygrali Duńczycy. W drugiej partii zwyciężyli pewnie 21:12.

W turnieju głównym deblistów wystąpił kolega klubowy Wojtkowskiej - Przemysław Szydłowski, który również wystąpił wraz Pietryją. Przegrali w 1. rundzie z angielskim duetem Coles - Gregory Mairs do 14 i 18.