Badminton: Zawodnicy z Głubczyc zdobyli brązowe medale na mistrzostwach Polski

Przemysław Wacha przegrał w półfinale mistrzostw.
Przemysław Wacha przegrał w półfinale mistrzostw. fot. Archiwum
Przemysław Wacha oraz mikst Agnieszka Wojtkowska - Wojciech Szkudlarczyk zajęli 3. miejsca na międzynarodowych mistrzostwach Polski.

Rozstawiony z numerem "1" Wacha rywalizację zakończył w sobotę (28 marca). W ćwierćfinale spotkał się z reprezentantem Tajwanu Jen Hao Hsu i po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu wygrał w trzech setach.

Bardzo dramatyczna była I partia, w której nasz zawodnik wygrał 28:26. Potem górą był rywal (21:17), ale decydujący set do 17 wygrał reprezentant Technika Głubczyce i awansował do półfinałów.

Pojedynek ten kosztował najlepszego polskiego singlistę sporo sił. Tych zabrakło mu w kolejnym meczu, który rozgrywał tego samego dnia. Zmierzył się w nim z rozstawionym z numerem "3" Holendrem Dickyem Palyamą.

Do rozstrzygnięcia pojedynku znów były potrzebne trzy sety. Pierwszy do 15 wygrał Holender, potem Wacha wyrównał (21:15), by w decydującej partii przegrać 19:21. Porażka w półfinale oznaczała brązowy medal zakończonych wczoraj w Warszawie mistrzostw.
W niedzielnym finale turnieju Holender pokonał w dwóch setach Raula Musta z Estonii.

Na najniższym stopniu podium stanął także głubczycki mikst Agnieszka Wojtkowska - Wojciech Szkudlarczyk, który dopiero w półfinale uległ innej polskiej parze: Małgorzata Kurdelska - Adam Cwalina. Mecz znów toczył się przez 3 sety, a pierwszego 21:19 wygrali nasi zawodnicy. W dwóch kolejnych góra byli rywale (do 19 i 15).

Blisko medalu były inne deble, w których grali reprezentanci Technika: Natalia Pocztowiak - Aleksandra Walaszek i Szkudlarczyk - Adam Cwalina (SKB Suwałki). Oba odpadły w ćwierćfinałach.