Barbara Kobylakiewicz mistrzynią Polski w short tracku

Archiwum
Barbara Kobylakiewicz (z lewej) zdobyła złoto, a Marta Wójcik byla czwarta na 1500 m. Archiwum
Zawodniczka AZS-u Politechnika Opole zwyciężyła w Elblągu na dystansie 1500 metrów. W finale jechały jeszcze dwie inne opolanki.

Po eliminacjach (startowało 36 zawodniczek) do półfinałów na dystansie 1500 metrów kobiet awansowało pięć zawodniczek AZS-u Politechnika Opole. W pierwszym biegu półfinałowym bardzo dobrze pojechała Oliwia Gawlica, która musiała uznać jedynie wyższość faworytki do złota Patrycji Maliszewskiej z Juvenii Białystok. W drugim z koalicją łyżwiarek z Białegostoku nie poradziła sobie Magdalena Szwajlik i zajmując 4. miejsce odpadła z rywalizacji. W ostatniej serii startowały trzy opolanki i tym razem to one zdominowały rywalizację. Zwyciężyła Marta Wójcik przed Barbarą Kobylakiewicz i obie awansowały do finału. Sztuka ta nie udała się Kai Pniewskiej.

W finale doszło do starcia trzech opolanek z trzema reprezentantkami Juvenii, a po emocjonującym wyścigu linię mety jako pierwsza minęła z minimalna przewagą Kobylakiewicz. Tym samym nasza łyżwiarka wywalczyła tytuł mistrzyni Polski na 1500 metrów. Druga była Patrycja Maliszewska, a trzecia Natalia Maliszewska. Czwarta finiszowała Wójcik, a piąta - Gawlica.

Do półfinału męskiej rywalizacji na 1500 metrów przebili się dwaj opolanie: Łukasz Fabjański i Adam Filipowicz, ale na więcej nie było ich stać. Pierwszy zajął ostatecznie 16. miejsce, a drugi - 18. Startowało 38 łyżwiarzy.

W sobotę i niedzielę w Elblągu dokończenie rywalizacji.