Bartłomiej Przedwojewski wicemistrzem świata!

Krzysztof Strauchmann
Bartłomiej Przedwojewski ma w dorobku kilka medali.
Junior z Głuchołaz został w swojej kategorii wiekowej drużynowym wicemistrzem świata w górskim biegu stylem anglosaskim (trasa z podbiegami i zbiegami).

Na rozegranych w Albanii zawodach wywalczył indywidualnie 6. miejsce w "generalce", najlepsze spośród Polaków.

To głównie dzięki niemu nasza reprezentacja, w której biegli także Tomasz Grycko, Rafał Matuszczak i Jakub Rygiel, stanęła na podium i wróciła ze srebrnymi medalami.

W Tiranie trasa miała 8 km długości i była bardzo trudna, a miejscami wręcz niebezpieczna. Co więcej zawody rozgrywano w 40-stopniowym upale. Indywidualnie mistrzem świata został Adam Kargoz z Turcji.

- Bartek trenuje lekkoatletykę od pięciu lat - mówi jego trener z Głuchołaz Jan Macjon. - Jest wychowankiem głuchołaskiej Juvenii. W jej barwach zdobył swój pierwszy medal rangi mistrzostw Polski - srebro w biegach górskich w 2008 roku na Górze Św. Anny. Obecnie jest uczniem SMS-u we Wrocławiu.