BCC. 20 lat opolskiej loży i 25 lat funkcjonowania organizacji skupiającej przedsiębiorców

Edyta Hanszke
Andrzej Lepich jest czwartym kanclerzem opolskiej loży BCC po Andrzej Balcerku, Wojciechu Gątkiewiczu i Lesławie Adamczyku.
Andrzej Lepich jest czwartym kanclerzem opolskiej loży BCC po Andrzej Balcerku, Wojciechu Gątkiewiczu i Lesławie Adamczyku. Paweł Stauffer
Rozmowa z Andrzejem Lepichem, kanclerzem opolskiej loży Business Center Club o podsumowaniu dotychczasowej działalności i planach na przyszłość.

20. rocznica funkcjonowania opolskiej loży i 25. działalności BCC skłania do podsumowań...

Przez te 20 lat zmieniły się warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Mamy pełną swobodę, choć oczywiście każdy boryka się z różnymi problemami: konkurencją, kursami walut, zmieniającym się, często różnie interpretowanym, prawem. Dla nas ważne jest, że BCC brało bezpośrednio udział w tej transformacji i wiele różnych kwestii zostało przez nas zainicjowanych, więc można powiedzieć, że po części dzięki BCC ta swoboda jest dziś możliwa.

Co dziś daje przynależność do BCC firmie, menedżerowi?

Cytując naszych członków, doceniają oni, że to organizacja, która ma wpływ na sprawy gospodarcze i społeczne w Polsce, która reprezentuje ich interesy, patrzy na reće włądzy, która opiniuje podpowiada, daje pomysły, nie tylko na szczeblu krajowym, ale też w regionie. Uczestniczymy w pracach wojewódzkiej rady dialogu społecznego, opiniujemy regionalny program operacyjny. Przynależność do BCC daje członkom także indywidualne, wymierne korzyści - w ramach tzw. „polisy bezpieczeństwa” prawnicy organizacji pomagali naszym przedsiębiorcom w rozwiązaniu trudnych dla nich kwestii, m.in. Remakowi w sporze ze związkami zawodowymi za granicą. Umożliwiamy też kooperację. W ramach spotkań tematycznych (poświęconych np. zarządzaniu kadrami) firmy należące do loży dzielą się doświadczeniami. Jako loża opolska staramy się też „ocieplać” relacje firm z instytucjami kontrolującymi._W tym roku organizujemy cyklu spotkań, które są okazją do wyjaśniania niuansów prawnych, zasygnalizowania problemów i wskazania dróg ich rozwiązania. Jesteśmy po spotkaniu z ZUS-em, a przed nami kolejne - z inspekcją pracy. BCC jest też organizatorem konkursu „Urząd Skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”.

Jaki będzie rok jubileuszowy?

Będziemy pracować w nim tak samo intensywnie jak w poprzednich latach, a uświetnimy go w maju galą jubileuszową i koncertem dobroczynnym. Chcemy też skoncentrować się na wymianie doświadczeń w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jako BCC organizujemy już konkurs „Firma dobrze widziana”, przyznajemy nagrodę „Medal solidarności społecznej”, ale widzimy, że opolskie firmy prowadzą coraz szersze działania na polu CSR i chcemy zebrać te dotychczasowe doświadczenia i pokazać je. Do opolskiej loży należy obecnie 67 członków i 42 firmy. Każda z nich ma znakomite produkty, jest dobrze zarządzana i jest wiarygodnym partnerem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska