Biegi przełajowe młodzieży - Mistrzostwa Polski w Namysłowie

Teresa Uciechowska z AZS-u Opole zajęła 35. miejsce, ze startą 4 min. W MMP sklasyfikowana została na 20. miejscu.
W Namysłowie odbyły się młodzieżowe MP oraz Finał GP PZLA w przełajach. Zawody były także eliminacjami dla juniorów przed ME.

Złote medale MMP wywalczyli Marcin Chabowski z Wejcherowa i Aleksandra Jawor z Częstochowy. Trójka Opolan uplasowała się na odległych pozycjach.

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się na 1300-metrowej pętli, na dystansie 4 km (kobiety) i 6 km (mężczyźni). Do biegu kobiet zgłosiło się 40 zawodniczek (wspólnie startowali młodzieżowcy i juniorzy), ale mimo słabej frekwencji w wyścigu o tytuł mistrzyni Polski nie brakowało emocji.

Zaskoczeniem był złoty medal dla Jawor, która po przerwie wróciła do biegania. Teresa Uciechowska z AZS-u Opole zajęła 35. miejsce, ze startą 4 min. W MMP sklasyfikowana została na 20. miejscu.

Bieg mężczyzn ukończyło 54 zawodników. Nie zawiódł mistrz Polski seniorów Chabowski, który od początku biegł na czele stawki. Zwycięstwo nie przyszło mu jednak łatwo, gdyż kroku długo dotrzymywał mu Arkadiusz Gardzielewski.

Bieg ukończyli dwaj Opolanie, ale nie odegrali w nim żadnej roli. Kamil Kędzierski z Nysy był 46. (walczył w stawce juniorów), a Tomasz Uciechowski z Opola - 49. (w MMP - 30.).