BS Leśnica 4 Liga Opolska. Odra II Opole lepsza w zaległym meczu 19. kolejki od Skalnika Gracze

Michał Sparwasser (nr 5) zdobył zwycięską bramkę dla Odry.
Michał Sparwasser (nr 5) zdobył zwycięską bramkę dla Odry. Wiktor Gumiński
Rezerwy Odry Opole wygrały 1-0 ze Skalnikiem Gracze w rozegranym z opóźnieniem spotkaniu wieńczącym zmagania 19. serii BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej.

Kluczowe wydarzenia: Patrząc na przebieg meczu, zwycięstwo drugiego zespołu Odry spokojnie mogło być znacznie bardziej okazałe. Właściwie przez pełne 90 minut to opolanie byli ekipą grającą dojrzalej i stwarzająca sobie znacznie więcej okazji bramkowych. Na udokumentowanie swojej wyższości musieli jednak zaczekać aż do 75. minuty, kiedy to zwycięskiego gola zdobył Michał Sparwasser. Z racji posiadania tylko jednobramkowej zaliczki, Odra II do końca musiała się mieć na baczności, ale jej triumf nie był żadnym zaskoczeniem.

Adam Berbelicki, trener Odry II: Wygraliśmy zasłużenie, szczególnie patrząc na to, jak dużą przewagę mieliśmy w drugiej połowie. Pierwsza część gry jednak również upływała pod nasze dyktando i już na półmetku powinniśmy byli prowadzić. Skalnik momentami próbował się groźnie odgryzać, ale zwykle zażegnywaliśmy zagrożenie w odpowiednim momencie. Po zdobyciu gola mieliśmy kilka okazji do definitywnego zamknięcia meczu, ale ich nie wykorzystaliśmy i do końca musieliśmy się mieć na baczności. W ostatnich minutach doszło do stykowej sytuacji w naszym polu karnym, lecz sędzia na szczęście dla nas uznał, że nie było faulu. Gdyby bowiem Skalnik otrzymał wtedy "jedenastkę", mimo naszej dominacji mecz mógłby się zakończyć bardzo różnie.

Dariusz Hołyński, drugi trener Skalnika: Nie ma wątpliwości, że Odra II rzetelnie zapracowała sobie na trzy punkty. Jej piłkarze bardzo dobrze operowali piłką, mądrze poruszali się po boisku. Prezentowali poukładany futbol, na który nie mogliśmy wiele poradzić. Zagroziliśmy im nieco dopiero po stracie bramki, ale nasze akcje ofensywne były i tak rozgrywane "na wariackich papierach". Bylibyśmy zadowoleni, gdybyśmy sięgnęli nawet po punkt, jednak tak naprawdę nie zasłużyliśmy na żadną zdobycz.

Odra II Opole – Skalnik Gracze 1-0 (0-0)
Bramka: 1-0 Sparwasser – 75.
Odra II: Sapielak - Kowalski, Jadeszko, Lisowski (46. Szrek), Bryłka - Pudlik, Stępień (80. Kaczka), Wróbel (46. Klimek), Czajkowski, Surzyn - Sluga (46. Sparwasser).
Skalnik: Górecki – Mączyński, Chodorski, Bąk, Setlak (52. Maryszczak, 65. Krej) – Kulak, Fogel, Kramczyński (46. Ogrodowczyk), Dulski, Smok – Dymińczuk.
Żółta kartka: Smok.