Budowa obwodnicy Brzegu. Ważny krok do powstania nowej trasy. Powstanie prawie kilometrowy most

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Podstawowym celem budowy obwodnicy Brzegu jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta.
Podstawowym celem budowy obwodnicy Brzegu jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta. GDDKiA Opole/Google street view
Regionalny dyrektor ochrony środowiska w Opolu wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację obwodnicy Brzegu w ciągu drogi krajowej nr 39 o długości 8,7 km. To pierwsza decyzja administracyjna dla tej inwestycji, która definiuje przebieg przyszłej trasy.

Ważny krok do budowy obwodnicy Brzegu

Decyzja środowiskowa zatwierdziła wybór wariantu przebiegu obwodnicy Brzegu i pozwala na kontynuację prac projektowych. Chodzi m.in. o sfinalizowanie koncepcji programowej oraz uwzględnienie jej postanowień w dokumentach niezbędnych do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji.

- Rozpoczęcie robót budowlanych planujemy w 2027 roku - mówi Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica będzie zlokalizowana w gminach Skarbimierz, Brzeg i Lubsza, a dzięki nowej przeprawie przez Odrę o długości około 700 metrów, połączy odcinki istniejącej DK39 po północnej i południowej stronie Brzegu.

Obwodnica Brzegu. Przebieg trasy

- Nowa trasa przebiegać ma po zachodniej stronie miasta - dodaje Agata Andruszewska.

Rozpocznie się w miejscu istniejącego skrzyżowania dróg krajowych nr 94 i 39 w okolicy Zielęcic, a na końcowym odcinku włączy się do istniejącego przebiegu DK39 za Michałowicami poprzez skrzyżowanie typu rondo.

Komfort i bezpieczeństwo podróży

Podstawowym celem budowy obwodnicy Brzegu jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście w ciągu drogi krajowej nr 39. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, odciążony zostanie układ komunikacyjny oraz zwiększy przepustowości dróg.

- Obwodnica pozwoli również na skomunikowanie północnej części województwa opolskiego z autostradą A4 i będzie stanowiła uzupełnienie istniejącej obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 94 - kończy Agata Andruszewska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska