Budowlańcy mają liczne talenty i czytają kryminały

red.
Do udziału w Szkolnej Giełdzie Talentów uczniowie Budowlanki intensywnie przygotowywali się już od października.
Do udziału w Szkolnej Giełdzie Talentów uczniowie Budowlanki intensywnie przygotowywali się już od października. Budowlanka
W Budowlance odbył się finał III edycji Szkolnej Giełdy Talentów. Tego dnia świetlica szkolna zamieniła się w scenę, gdzie swoje talenty i pasje prezentowali uczniowie.

Emocji było sporo, a jurorzy długo obradowali, by wyłonić zwycięzców, gdyż poziom występów i prezentacji był wyjątkowo wysoki. Na podium stanęli: I miejsce- Maciej Kowalski z klasy 3TA w kategorii rycerstwo, II miejsce- zespół: Monika Jaworska z klasy 1TB i Arek Karczewski z klasy 1TA w kategorii muzyka (śpiew + gitara), III miejsce- Marlena Sabasz z klasy 1TB w kategorii rysunek. Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Dogiel z klasy 1TA w kategorii śpiew, Guillaume Jarząb z klasy 3cG w kategorii rysunek, Kacper Sobuś z klasy 1D w kategorii rysunek, Wojciech Jakubik z klasy 2D w kategorii dowcipy.

Giełda Talentów to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, ciekawych zainteresowań i pasji, ale niejednokrotnie ma działanie kompensacyjne w przypadku uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Inwestowanie w rozwój zainteresowań zwiększa szanse młodego człowieka wchodzącego na rynek pracy. Uczniowie uczą się też zdrowej rywalizacji, kształcą postawę wspierania konkurencji i uczą dobrej komunikacji.

Inną formą sprzyjających temu działań był “Dzień z kryminałem”. Uczniowie poznali twórczość klasyków gatunku, zapoznali się z bohaterami filmowymi i książkowymi, obejrzeli czarno-biały kryminał Hitchcocka „Dom daleko od domu”. Odbyło się głośne czytanie opowiadań kryminalnych. Przeprowadzone zostały też warsztaty literackie, z wykorzystaniem obrazu francuskiego impresjonisty Augusta Renoira „Bal w Moulin de la Galette”. Uczniowie, pracując w grupach, tworzyli własne historie kryminalne, typując spośród osób ukazanych na obrazie, sprawców zbrodni i ich potencjalne ofiary.

- Poza dobrą zabawą udało się osiągnąć główny cel imprezy - uruchomienie kreatywności i aktywności uczniów oraz zachęcenie ich do zgłębiania nowych możliwości kontaktu z literaturą, filmem i malarstwem - mówi Sylwia Hucaluk-Lasota, polonistka i współorganizatorka przedsięwzięcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska