Cała pula dla Agnieszki

Sab
W pięknym stylu zakończyła tegoroczny sezon dżudoczka AZS-u Opole Agnieszka Jasiurkowska, wygrywając bezapelacyjnie Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny juniorek i juniorów w Jarocinie.

Szesnastolatka z Opola rozstrzygnęła przed czasem cztery walki, stosując za każdym razem inną technikę i w efekcie została uznana najlepszą zawodniczką zawodów.
- To jest doskonałe uwieńczenie sezonu zawodniczki, która jest niezwykle perspektywiczna - powiedział trener AZS-u Edward Faciejew. - Warto również podkreślić, że Agnieszka była nominowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce. Można więc połączyć te dwie dziedziny i bardzo mnie to cieszy.

Na podium w Jarocinie stanęła także rywalizująca w wadze do 52 kg Małgorzata Świerszcz (AZS Opole), która na sześć stoczonych walk, tylko raz schodziła pokonana. Dało jej to ostatecznie 3. miejsce. Rywalizujący w kategorii do 55 kg z cztery lata starszymi zawodnikami Tomasz Ozdoba (AZS Opole), członek kadry narodowej juniorów, zajął dobre punktowane 7. miejsce.
Reprezentanci Wojewódzkiego Związku Dżudo w Opolu, przygotowujący się do mistrzostw Polski młodzików, z sukcesami startowali w Czeskim Libercu. Po wygraniu podobnych zawodów w Warszawie i Krakowie zawodnicy AZS-u Opole Tomasz Kowalski (do 42 kg) i Maciej Sękowski (do 55 kg) także tym razem nie mieli sobie równych i odnieśli po cztery zwycięstwa. Na tych samych zawodach Marek Mathea (UKS "Siódemka" Strzelce Opolskie), przegrał walkę o podium i ostatecznie sklasyfikowany został na 5. pozycji.