Ciężarówka spadła z wiaduktu w Dąbrowie. W związku z tym dzisiaj wprowadzono ruch wahadłowy na tym odcinku drogi krajowej nr 46

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Ciężarówka spadła z remontowanego wiaduktu na DK 46 w Dąbrowie pod Opolem.
Ciężarówka spadła z remontowanego wiaduktu na DK 46 w Dąbrowie pod Opolem. Mario
W związku z wczorajszym wypadkiem ciężarówki na wiadukcie pod Opole, dzisiaj kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na tym odcinku. Wprowadzono ruch wahadłowy, trwa bowiem usuwanie skutków czwartkowego wypadku.

W czwartek (1 grudnia) o godz. 19:05 na drodze krajowej nr 46 w Dąbrowie koło Opola kierowca ciężarowego renault zjechał z wiaduktu i spadł z z samochodem na dół! Samochód ciężarowy wypadł z drogi, a następnie wywrócił się.

- W związku z wypadkiem, do którego doszło wczoraj w ciągu DK46, na wysokości budowanego wiaduktu w Dąbrowie, dzisiaj wystąpią na tym odcinku utrudnienia. Wprowadzony został ruch wahadłowy, chwilowo będzie wstrzymywany ruch - informuje Agata Andruszewska, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. - W tym czasie przeprowadzane będą prace związane z odtworzeniem pobocza i barier.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie jazdy do ograniczeń wynikających z tymczasowej organizacji ruchu na tym odcinku - apeluje Agata Andruszewska.

Runięcie ciężarówki z wiaduktu wyglądało bardzo groźnie, jednak kierowcy ciężarówki na szczęście nic się nie stało. Zdarzenie prawdopodobnie zostanie zakwalifikowane jako kolizja.

W Dąbrowie trwa budowa nowego wiaduktu nad torami kolejowymi.

Nowy wiadukt będzie usytuowany o 1,7 metra wyżej w stosunku do istniejącego obiektu.
- Wynika to z aktualnych warunków technicznych przekroczeń linii PKP z trakcją elektryczną - wyjaśnia Agata Andruszewska.

W zakres inwestycji na drodze krajowej nr 46 wchodzi także rozbiórka istniejącego wiaduktu oraz nawierzchni drogi na odcinku przeznaczonym do przebudowy.

Droga krajowa nr 46 w Dąbrowie zostanie odnowiona na długości 650 metrów. Wymieniona zostanie konstrukcji nawierzchni jezdni, aby dostosować ją do większego obciążenia (11,5 tony na oś).

Budowa nowego wiaduktu wraz z przebudową DK 46 zakończy się wiosną 2023 roku.

Lokalizacja budowanego wiaduktu dostosowana jest do przebiegu planowanej rozbudowy drogi krajowej drogi krajowej nr 46 na odcinkach Niemodlin – Dąbrowa oraz Dąbrowa - Opole.

- Prace na tych dwóch odcinkach DK 46 zaplanowano na lata 2026-2028 - zapowiada Agata Andruszewska.

Wiadukt w Dąbrowie w ciągu drogi krajowej nr 46 to fragment drogi dojazdowej do autostrady A4.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska