Corotop Gwardia Opole przegrała po rzutach karnych 28:29 w Kaliszu z miejscowym MKS-em. W spotkaniu 14. kolejki Superligi był poddteksty

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Corotop Gwardia Opole przegrała po rzutach karnych 28:29 wyjazdowy mecz 14. kolejki Orlen Superligi z MKS-em Kalisz. Był to mecz z podtekstami, ponieważ trenerem zespołu z Kalisza jest Rafał Kuptel, który przez 9 ostatnich lat prowadził Gwardię. Pod jego wodzą opolanie wrócili do Orlen SuperLigi, zajęli w niej 3 miejsce, a także występowali w europejskich pucharach.

Gwardia na pierwszy mecz rundy rewanżowej jechała do Kalisza z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony opolanie wygrali w tym sezonie kilka ważnych spotkań. Zwyciężyli chociażby z Chrobrym Głogów czy też w pierwszym meczu sezonu właśnie z MKS-em Kalisz (25:19), jednak były to spotkania na własnym parkiecie. Wyjazdy wychodzą gwardzistom znacznie słabiej.

Mecz od początku do końca był wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przewagi większej niż dwie bramki. 3 minuty przed przerwą opolanie prowadzili 14:13, jednak w tym momencie stracili 3 bramki z rzędu i na przerwę schodzili przegrywają 14:16.

W drugiej połowie gwardziści odrobili straty. 20 sekund przed końcem meczu, kiedy na tablicy wyników było 25:25, opolanie mieli nawet rzut karny i mogli wyjść na prowadzenie. Marek Monczka został jednak zatrzymany.

W rzutach karnych znów nie trafił Monczka i opolanie ponieśli w Kaliszu porażkę.

Energa MKS Kalisz – Corotop Gwardia Opole 25:25 (16:14), k. 4:3
Energa MKS: Szczecina, Hrdlicka – Starcevic 8, Komarzewski 6, Wróbel 3, Bekisz 2, Krępa 2, Nejdl 2, Molski 1, Pilitowski 1, Antolak, Kus, Karlas, Biernacki, Karpiński.
Corotop Gwardia: Malcher, Ałaj – Wojdan 6, Monczka 4, Kawka 4, Łangowski 3, Jędraszczyk 3, Sosna 2, Jankowski 1, Scisłowicz 1, Chychykalo 1, Jendryca, Wandzel, Hryniewicz, Milewski, Stempin.