Dobry występ Konrada Kozubowskiego i Opolskiego Klubu Karate Kyokushin na mistrzostwa Europy

Paweł Sładek
Ekipa z Opola sięgnęła po cztery medale.
Ekipa z Opola sięgnęła po cztery medale. fb.com/kyokushinopole / Roman Odessky
Konrad Kozubowski z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin sięgnął po dwa „złota” podczas Mistrzostw Europy WKB w Barcelonie. Dorobek całej opolskiej ekipy to cztery krążki.

Trzy z nich zostały zdobyte w konkurencji kata. Na najwyższym stopniu podium stanął Konrad Kozubowski, wygrywając finał stosunkiem 5:0. Srebrny medal zdobył Filip Muszyński. Rywalizujący w kategorii 14-15 lat chłopców karateka okazał się minimalnie gorszy w pojedynku o złoto, przegrywając 2:3. Po medal, tyle że brązowy, sięgnęła również Julia Pracka w kat. 14-15 lat dziewcząt.

Niewiele brakowało, by udział w mistrzostwach został spuentowany postawieniem stopy na podium również przez Martę Muszyńską, jednak ta zakończyła udział na 4. pozycji. Do lepszej lokaty i brązowego medalu zabrakło jej… 0,1 punktu.

Jedyny triumf w kumite należy do Kozubowskiego. Reprezentant opolskiego klubu wygrał wszystkie pojedynki, dzięki czemu pewnie triumfował w kat. do 65 kg.

Te sukcesy opolskich karateków przyczyniły się do zdobycia przez reprezentację Polski pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej mistrzostw, tuż przed Ukrainą i Hiszpanią. Dodajmy, że konkurencja była ogromna - w turnieju wzięło udział 491 zawodników z 23 krajów.