Doskonały start dżudoczki Martyny Martynowicz

Martyna Martynowicz
Martyna Martynowicz Archiwum
Zawodniczka Gwardii Opole w kategorii 52 kg nieoczekiwanie zajęła 7. pozycję podczas turnieju European Open w austriackim Oberwarcie.

Tym samym zdobyła 16 punktów do rankingu olimpijskiego. 28-letnia Martynowicz do tej pory nie startowała w tego typu imprezie i jej debiut należy uznać za bardzo dobry. Opolanka w pierwszej rundzie pokonała Węgierkę Lucę Polgar, a w drugiej 46. w rankingu światowym reprezentantkę Tajwanu Lien Pei-Ju.

W trzeciej walce przegrała z trzykrotną triumfatorką Grand Slam Japonką Yuki Hashimoto, a w repasażu nie sprostała Fince Jaanie Sundberg.

Tak dobrze na podobnym turnieju, ale dla mężczyzn w Rzymie nie spisał się Maciej Tworzydło. Zawodnik AZS-u Opole w kategorii 81 kg przegrał pierwszą walkę ze Słowakiem Matusem Milichovskim.